Puslapiai

2015 m. gegužės 5 d., antradienis

Procrastinating 101: serialai rašantiems bakalaurinį

Atėjo tas metų laikas, kai internetus užpuola studentai, žinantys, kad turėtų gūglinti kažką apie statistikas, bet vietoje to ieško good 20 minute serial. Pastaruosius porą mėnesių ir mane pradėjo skaityti daugiau žmonių ir aš tokiais sutapimais netikiu. Bet nesirūpinkit, pagalba jau čia ir bakalaurinį rašantys ar egzaminams besiruošiantys studentai beigi prieš rašymą į DELFI savo pirštus miklinantys abiturientai galės ir toliau prokrastinuoti su šituo patogiu sąrašu. Galite nedėkoti.

Politikams
„House of Cards“ jau matėt bet kokiu atveju ir užteks pasakot kitiems, kad pažiūrėtų. Tiesiog užteks. Dėl to, kad tikroji politika slypi „Parks and Recreation“, kur mažo miestelio valdžios nariai padaro realius pokyčius naudodamiesi tymbildingu ir grynu pagrindinės veikėjos Leslės (Amy Poehler) entuziazmu. Tai, jog dauguma tų pokyčių yra susiję su gėjų pingvinų vedybomis ar siekiu iš naujo atidaryti vaflius pardavinėjantį restoraną, yra jau kitas klausimas.
Temos analizei: Chriso Pratto svorio kitimo ir efektyvesnio valdžios darbo koreliacija; Vaflių svarba libertaro politiko gyvenime; Miestelių tradicijos: nuo mažų arklių (tikrai ne ponių) iki Williamo Henry Harrisono garbinimo.
Panašūs serialai: Veep, The West Wing, Scandal.

Ekonomistams
Net jeigu „Mad Men“ tiesiogiai ir nepasakoja apie ekonomistus, čia pateikiamas reklamos agentūros darbas nuo to per daug neatsilieka. Šiomis savaitėmis savo septintą ir paskutinį sezoną bebaigiantis serialas, kurio veiksmas vyksta septintajame dešimtmetyje ir jums turėtų būti labai aktualus, parodo gėrimo darbo vietoje naudą ir parengia tokius ekonominių strategijų pristatymus, kad žmonės po jų apsiverkia ir ekrane, ir prieš jį.
Temos analizei: Tapatybės pakeitimas kaip finansų gerinimo įrankis; Rūkymo ir gerėjančios ekonominės padėties koreliacija; Ūsų svarba už finansus atsakingiems vadovams.

Teisininkams
Jūsų atsiskaitymai yra tokie visai porimčiai, taip kad jums duodu kažką stipresnio. „The Good Wife“ turėtų būti būtent tai. Viena geriausių šių dienų dramų televizijoje, kartais tarp klykimo ir gražių drabužių rodymo pademonstruojanti ir tikrą teisininkų darbą. Bet kokiu atveju stiprus serialas ir teisiniu (neišlavintai akiai), ir psichologiniu požiūriu. Jeigu nesužavės, tai bent jau parodys, kad per teliką rodo ne vien „Suits“.
Temos analizei: Vyno gėrimo svarba teisininkų darbui
Panašūs serialai: Better Call Saul ir dar du milijonai procedūrinių serialų.

Socialinių mokslų atstovams
Kadangi jumi myliu labiausiai, tai jums ir duodu geriausią. „The Wire“, su visu rimtumu, labai dažnai yra įvardijamas kaip geriausias visų laikų draminis serialas, sukuriantis įspūdingą Baltimorės portretą nuo atskirų veikėjų iki ištiso grupių susiskirstymo, kiekvieną jų pateikiantis su neįtikėtinu detalumu. Ypač aktualus dabar, kai JAV neramumai Baltimorėje yra visų šitam seriale parodytų dalykų pasekmė. Dar žinomas kaip serialas, iš kurio „The Walking Dead“ susirinko visus savo aktorius, bei serialas, pristatęs pasauliui geriausią keturių raidžių žodžio panaudojimą.
Temos analizei: Kaip švilpavimas pakeičia nuostatas apie žmones; Šachmatų žaidimo asocialiuose rajonuose dažnumas; Bokso mokyklų įsteigimo nauda siekiant sutramdyti gangsterius.
Panašūs serialai: The Last Man on Earth, Justified, Oz.

Pedagogams
Rimtai? OK, „Community“ šioje vietoje yra nenugalimas pasirinkimas. Serialas apie nerealiai keistą koledžą ir jame besimokančią grupę studentų, kurie net po šešių sezonų nesugeba ištrūkti iš tos vietos. Viena ambicingiausių, originaliausių ir linksmiausių komedijų, kuriose galima išmokti, kaip jokiu būdu negalima mokyti kitų žmonių.
Temos analizei: Dažasvydžio įtaka mokymosi kokybei; Aštuoniasdešimtmečių studentų svarba visuomenei.
Panašūs serialai: Breaking Bad.

Menininkams
„Hannibal“ ir visi kiti serialai, kuriuos sukūrė Bryanas Fulleris - televizijos Wesas Andersonas, sukuriantis gražiausius vaizdus iš negražiausių vaizdų. Serialo metu išmoksite gražiai gaminti, gražiai rengtis, gražiai kalbėti ir veikiausiai išprotėsite nuo to grožio. Puikiai veikia kaip pasiruošimas serijinio žudiko karjerai.
Temos analizei: Estetiškas žmonių mėsos papuošimas žolelėmis; Spalvingų švarkų svarba serijinio žudiko gyvenime.
Panašūs serialai: Pushing Daisies, Wonderfalls, Dead Like Me

Filosofams ir šiaip realiai visiems
„Louie“ yra geriausias pasirinkimas filosofams, siekiantiems išsiaiškinti didmiestyje gyvenančio žmogaus mąstymą, bei tiems, kurie nori serialo, priversiančio juos susimąstyti, kodėl jie žiūri serialą, ne mokosi. Aišku, jūs šitą dalyką greitai pamiršite, nes Louis CK humoras yra per daug stiprus.
Temos analizei: Nespėjimas nueiti į tualetą ir kitos egzistencinės problemos; Nuo Sokrato iki Louis CK: moderniosios filosofijos metamorfozės.

Abiturientams
Visi anksčiau nurodyti serialai. Bus kur kas turiningesnis laiko praleidimas nei skundų rašymas ir po jų sekantis žmonių, tokių kaip aš, šaipymasis iš jūsų.

--------------------------------------------------------------

DISCLAIMER: prieš pranešdami man apie logines/mokslines/tvarkaraštines/egzistencines klaidas, paskaitykit patarimą abiturientams.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą