Puslapiai

2015 m. rugsėjo 20 d., sekmadienis

2015 m. Emmy apdovanojimų prognozės


Besibaigiantis rugsėjis kaip visad atnešė naują amerikietiškos televizijos sezoną, o šiemet tuo pačiu metu žiūrovai yra priversti atsiminti ir jau praėjusįjį (nors, su dabartinės televizijos kiekiais, sezonų ribos yra vis neaiškesnės). „Emmy“ apdovanojimai, pernai vykę vasaros pabaigoje, persikėlė į rudenį, nes jie būtinai turėjo vykti tą pačią dieną kaip ir Eurobasket finalas.

Kaip visad, šitas straipsnis yra skirtas prognozėms, kas laimės kiekvienoje iš šio vakaro kategorijų, apdovanojančių geriausius praėjusių metų serialus ir jų kūrėjus. Kaip visad, „Emmy“ apdovanojimai dažnai būna visiškai nenuspėjami, taip kad nepriimkit šitų spėjimų kaip šimtaprocentinių, bet laimėję lažybose dalinkitės savo laimėjimais su manimi.

Ceremoniją ves Andy Sambergas, pasižymėjęs su „Brooklyn Nine-Nine“ ir „The Lonely Island“, todėl tikėkitės daug rėkimo ir bajerių, iš kurių nesijuoks pusė salės, bet kurie patiks daugumai paauglių.

Spėjimų struktūra paprasta: juodu šriftu yra paryškinti tie serialai/aktoriai/žmonės, kurie daugumos ekspertų (me included) nuomone šį vakarą laimės (kitaip sakant, objektyvūs laimėtojai), pavirtusiu šriftu - tie, kurie norėčiau, kad laimėtų (kartais abu atvejai sutampa, kartais neturiu asmeninių favoritų, todėl įtampos šitam straipsnyje bus nemažai). Kodėl jums reikia žinoti mano norus? Nes jie yra teisingi.

DISCLAIMER: įprastai visus didžiuosius apdovanojimus - „Emmy“, Auksinius gaublius ir Oskarus - žiūriu ir kalbu apie juos tiesiogiai savo Facebooke. Žinant tai, kad ši naktis bus auksinė ir man, kaip ir jums, reikės jungtis į tas nelabai aiškių medžiagų apsivartojusių žmonių minias, rėkiančias kažką apie un dos tres ir ispanus, tiesioginio žiūrėjimo veikiausiai nebus (ceremonija vyks 3:00 Lietuvos laiku). Pralaimėjimo atveju veikiausiai irgi būsiu užsiėmęs rimtom analizėm ir bandysiu sukurti kažkokią Kalniečio pavardės variaciją, kuri dar nebuvo panaudota per šias dvi savaites, tai naktis irgi bus užimta. Bet kadangi jūs trečią nakties visad tikrinatės savo FB, pasitikrinkit ir mano puslapį. Jeigu jums pasiseks, ten rasit nemiegojusio Telemano rašliavas, kas veikiausiai nėra maloniausias vaizdinys, bet bent jau prasibudinsit.

Geriausias serialas (drama)

Better Call Saul
Game of Thrones
House of Cards
Mad Men
Homeland
Downton Abbey
Orange is the New Black

Jeigu bent kelis metus žiūrite „Emmy“, turbūt spėjot suprasti, kad šitų apdovanojimų balsuotojai turi kai kurias sritis, kurias tiesiog myli. Kaip kad Oskarų rinkėjai būna nepaaiškinamai užburiami filmų, pasižyminčių paviršutinišku sentimentalumu, taip „Emmy“ balsuotojai myli paskutinį sezoną ką tik parodžiusius serialus. Pridėjus ir tai, kad „Mad Men“ jau yra laimėję šioje kategorijoje keturis kartus (už pirmus keturis sezonus), jie yra aiškiausi favoritai. Jūs galbūt norite, kad ateitų „Game of Thrones“ valanda ar iššautų „Better Call Saul“ (abu nuostabūs serialai), tačiau šie metai priklauso Matthew Weinerio šedevrui.

Geriausias serialas (komedija)

Louie
Transparent
Parks and Recreation
Modern Family
Unbreakable Kimmy Schmidt
Veep
Silicon Valley

Dėl asmeninių priežasčių norėčiau, kad „Emmy“ balsuotojai pasiduotų tai savo paskutinių sezonų meilei ir apdovanojimą (visiškai pelnytai) duotų „Parks and Recreation“, nors nelabai tikiu, kad taip bus. „Veep“ šiuo metu yra geriausia, ką gali pasiūlyti komedija televizijoje, turinti reto tobulumo scenarijų, ir šitas serialas nusipelno visų apdovanojimų. Visgi labiausiai tikėtina, kad laimės „Transparent“ - nuostabus serialas, sukurtas pačiu laiku ir pasakojantis apie transseksualumą, net jeigu komedija jo nepavadinčiau. Ai, tiesa, kalbant apie „Emmy balsuotojų pomėgius: jie labai myli „Modern Family“. Jei vėl nepelnytai laimės pastarieji, Twitteris sprogs.

Geriausias aktorius (drama)

Kevin Spacey, House of Cards
Jon Hamm, Mad Men
Kyle Chandler, Bloodline
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan
Jeff Daniels, The Newsroom

Aš neturiu jokios priežasties šitaip spėti. Nuo 2007 metų „Mad Men“ turėjo geriausią aktorių kolektyvą televizijoje, kuriam priešinosi nebent „Breaking Bad“, ir visgi jie nelaimėjo absoliučiai nei vieno „Emmy“ už vaidybą. Tačiau šitą klaidą dar galima ištaisyti. Bryano Cranstono nebėra, Kevinas Spacey sėkmingai daro tą patį dalyką kaip ir prieš porą metų, o Chandleris ir Schreiberis buvo įmesti kaip tradiciniai šitų apdovanojimų dalyviai. Nuojauta kužda, kad Odenkirkas gali tapti netikėtu laimėtoju, kas nebūtų baisi tragedija (bent jau ne tokia, kaip neseniai laimėjęs Danielsas, nu kuris dabar tikrai neturi šansų), bet Hammas už savo pastangas turi būti atlygintas.

Geriausia aktorė (drama)

Taraji P. Henson, Empire
Tatiana Maslany, Orphan Black
Claire Danes, Homeland
Viola Davis, How to Get Away With Murder
Elisabeth Moss, Mad Men
Robin Wright, House of Cards

Jeigu ne Wright, bet kuri iš šių aktorių būtų geras pasirinkimas. Maslany jau spėjo įkristi į tą rutiną, kai tai, jog ji vaidina penkias absoliučiai skirtingas veikėjas, jau nieko nestebina ir dėl to jai pergalė nenusimato. Danes veikiausiai irgi kiek pabodęs veidas. Tuo tarpu tarp Henson, Davis ir Moss vyks kova. Dėl Moss sirgsiu visa širdim ir vis tiek kažkaip tikiuosi, kad „Emmy“ šiemet atiduos apdovanojimus „Mad Men“ aktoriams, bet Henson, kurios serialas „Empire“ sukėlė man dar neregėtą šurmulį, atrodo kaip logiška favoritė. Viena įdomesnių kategorijų.

Geriausias antro plano aktorius (drama)

Jim Carter, Downton Abbey
Alan Cumming, The Good Wife
Michael Kelly, House of Cards
Ben Mendelsohn, Bloodline
Peter Dinklage, Game of Thrones
Jonathan Banks, Better Call Saul

Pažiūrėkit seriją „Five-O“, klausimų neliks. Banksas ten pademonstravo, ką reiškia „Breaking Bad“ mokykla. Mendelsohnas ar Dinklage'as gali nustebinti, bet šansų mažai.

Geriausia antro plano aktorė (drama)

Lena Headey, Game of Thrones
Uzo Aduba, Orange is the New Black
Christine Baranski, The Good Wife
Emilia Clarke, Game of Thrones
Joanne Froggatt, Downton Abbey
Christina Hendricks, Mad Men

Visos šios aktorės man patinka ir tuo pačiu savo pasirodymais nei viena jų man nėra sukėlusi didesnių emocijų. Hendricks paskutiniame sezone parodė visą savo vaidybos arsenalą ir jai galima skirti apdovanojimą vien dėl kelių mažų akimirkų, tačiau favorite laikau Headey, kurios pasirodymas buvo sunkesnis fiziškai, kas tokiuose apdovanojimuose yra svarbu. Jeigu ji laimės apdovanojimą ir einant link scenos kas nors pakeliui rėks „shame“, diena bus visai gera.

Geriausias aktorius (komedija)

Anthony Anderson, black-ish
Louis C.K., Louie
Don Cheadle, House of Lies
Will Forte, The Last Man on Earth
Matt LeBlanc, Episodes
William H. Macy, Shameless
Jeffrey Tambor, Transparent

Be jokios abejonės. Stipriausia vaidyba praėjusiame sezone, bar none.

Geriausia aktorė (komedija)

Julia Louis-Dreyfus, Veep
Lisa Kudrow, The Comeback
Edie Falco, Nurse Jackie
Amy Poehler, Parks and Recreation
Amy Schumer, Inside Amy Schumer
Lily Tomlin, Grace and Frankie

Geresnės komedijos aktorės nei Julia Louis-Dreyfus televizijoje nėra ir nelabai atsimenu, kada buvo. Dar kartą dėl asmeninių priežasčių noriu Poehler pergalės, bet Dreyfus pralaimės nebent dabar visai moterų komedijai vadovaujančiai Schumer (kas irgi būtų geras pasirinkimas).

Geriausias antro plano aktorius (komedija)

Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt
Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine
Keegan-Michael Key, Key and Peele
Ty Burrell, Modern Family
Adam Driver, Girls
Tony Hale, Veep

Sunki kategorija, kadangi kiekvienas iš šių vyrų nusipelno laimėti (iš to, kiek esu matęs „Girls“, Driveris ten irgi siaučia). Renkuosi pagal asmenines simpatijas, nes nei vienas komedijos veikėjas man šiemet nesukėlė tiek juoko kiek Burgesso personažas. Likę aktoriai (ypač Key ir Hale'as) laimėję irgi nesulauktų mano piktų laiškų.

Geriausia antro plano aktorė (komedija)

Jane Krakowski, Unbreakable Kimmy Schmidt
Kate McKinnon, Saturday Night Live
Niecy Nash, Getting On
Mayim Bialik, The Big Bang Theory
Julie Bowen, Modern Family
Anna Chlumsky, Veep
Gaby Hoffman, Transparent
Allison Janney, Mom

Šita kategorija gali būti šiek tiek per didelė. Favoritė aiški ir mažai tikėtina, kad Janney pralaimės, ir net jeigu „Mom“ apleidau po pusės pirmojo sezono, jeigu ten viskas atrodo vis dar taip pat gerai, ji tą apdovanojimą tikrai būtų užsidirbusi dar kartą. Tebūnie pats sirgsiu už Chlumsky, kuri kiek netikėtai iššovė šiame „Veep“ sezone. McKinnon pergalė, žinant jos laipsnišką kilimą link žvaigždžių, irgi pradžiugintų.

Geriausias mini serialas

American Crime
American Horror Story
The Honorable Woman
Olive Kitteridge
Wolf Hall

Pripažįstu, kad šioje kategorijoje esu stipriai apsileidęs ir iškenčiau tik pusę pirmos AHS serijos šitam sezone. „Olive Kitteridge“ yra giriamas jau kurį laiką, todėl veikiausiai laimės jis.

Geriausia pokalbių laida

The Daily Show with Jon Stewart
The Colbert Report
Last Week Tonight with John Oliver
Jimmy Kimmel Live!
Late Show with David Letterman
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Seniai nauja pokalbių laida sukėlė tokį ažiotažą, turėjo tokią didelę įtaką realaus pasaulio įvykiams ir taip mane pralinksmino kaip tai darė „Last Week Tonight“ si Johnu Oliveriu priešaky. Tikiu, kad „Emmy“ gali išlydėti Joną Stewartą įteikdami jam eilinį apdovanojimą, bet kad ir kaip jį mylėčiau, tai būtų neteisinga. „Last Week Tonight“ savo dominavimą šioje kategorijoje pradeda jau dabar. 


Geriausia sketch programa

Drunk History
Inside Amy Schumer
Key & Peele
Saturday Night Live
Portlandia

Amy Schumer per vasarą tapo pasauline žvaigžde, o jos serialas yra toks specifinis ir kartu naujoviškas, kad jam nelaimėti būtų neteisinga. „Key and Peele“ yra žiauriai stiprūs, bet Schumer žaidžia kitame lygyje.

Geriausias realybės šou

So You Thing You Can Dance
Project Runway
Top Chef
The Voice
The Amazing Race
Dancing with the Stars

Geriausias aktorius (mini serialas arba TV filmas)

Ricky Gervais, Derek
Adrien Brody, Houdini
Richard Jenkins, Olive Kitteridge
Timothy Hutton, American Crime
Mark Rylance, Wolf Hall
David Oyelowo, Nightingale

Geriausia aktorė (mini serialas arba TV filmas)

Emma Thompson, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
Frances McDormand, Olive Kitteridge
Maggie Gyllenhaal, The Honorable Woman
Felicity Huffman, American Crime
Queen Latifah, Bessie
Jessica Lange, American Horror Story

Geriausias antro plano aktorius (mini serialas arba TV filmas)

Damian Lewis, Wolh Hall
Richard Cabral, American Crime
Bill Murray, Olive Kitteridge
Dennis O'Hare, American Horror Story
Michael K. Williams, Bessie
Finn Wittrock, American Horror Story

Geriausia antro plano aktorė (mini serialas arba TV filmas)

Angela Bassett, American Horror Story
Kathy Bates, American Horror Story
Sarah Paulson, American Horror Story
Mo'Nique, Bessie
Regina King, American Crime
Zoe Kazan, Olive Kitteridge

Geriausia režisūra (drama)

„Game of Thrones“ serija „Mother's Mercy“, režisierius - David Nutter
„Game of Thrones“ serija „Unbowed, Unbent, Unbroken“, režisierius - Jeremy Podeswa
„Boardwalk Empire“ serija „Eldorado“, režisierius - Tim Van Patten
„Homeland“ serija „From A to Be and Back Again“, režisierė - Lesli Linka Glatter
„The Knick“ serija „Method and Madness“, režisierius - Steven Soderbergh

Geriausia režisūra (komedija)

„Louie“ serija „Sleepover“, režisierius - Louis C.K.
„Silicon Valley“ serija „Sand Hill Shuffle“, režisierius - Mike Judge
„Transparent“ serija „Best New Girl“, režisierė - Jill Soloway
„Veep“ serija „Testimony“, režisierius - Armando Iannucci
„The Last Man on Earth“ serija „Alive in Tucson“, režisieriai - Phil Lord ir Christopher Miller

Geriausia režisūra (pramoginė laida)

The Colber Report
The Daily Show with Jon Stewart
Inside Amy Schumer
Late Show with David Letterman
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Geriausia režisūra (mini serialas arba TV filmas)

American Horror Story
Wolf Hall
Olive Kitteridge
The Missing
The Honorable Woman
Houdini
Bessie

Geriausias scenarijus (drama)

„Mad Men“ serija „Person to Person“, scenaristas - Matthew Weiner
„Mad Men“ serija „Lost Horizon“, scenaristai - Matthew Weiner ir Semi Chellas
„Better Call Saul“ serija „Five-O“, scenaristas - Gordon Smith
„The Americans“ serija „Do Mail Robots Dream of Electric Sheep?“, scenaristas - Joshua Brand
„Game of Thrones“ serija „Mother's Mercy“, scenaristai - David Benioff ir D.B. Weiss

Vienintelė „The Americans“ nominacija, nu bet prieš „Mad Men“ čia nepasišakosi.

Geriausias scenarijus (komedija)

„Veep“ serija „Election Night“, scenaristai - Simon Blackwell, Armando Iannucci ir Tony Roche
„Louie“ serija „Bobby's House“, scenaristas - Louis C.K.
„The Last Man on Earth“ serija „Alive in Tucson“, scenaristas - Will Forte
„Silicon Valley“ serija „Two Days of the Condor“, scenaristas - Alec Berg
„Transparent“ serija „Pilot“, scenaristė - Jill Soloway
„Episodes“ serija „Episode Nine“, scenaristai - David Crane ir Jeffrey Klarik

Geriausias scenarijus (pramoginė laida)

Inside Amy Schumer
Key & Peele
Last Week Tonight with John Oliver
The Daily Show with Jon Stewart
The Colbert Report

Geriausias scenarijus (mini serialas arba TV filmas)

American Crime
Bessie
Olive Kitteridge
Wolf Hall
Hello Ladies: The Movie
The Honorable Woman

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą