2015 m. lapkričio 15 d., sekmadienis

Telemano savaitė #105


The Leftovers. 2 sezonas. 6 serija. Lens
Gal ir gerai, kad „The Leftovers“ žiūri tiek mažai žmonių. Dabar serialas priklauso tik mums, išrinktiesiems, ir tik mes žinom, koks jis yra tobulas.

Negana to, kad jis sukelia begalę tikrų emocijų, seriale apie paslaptingai dingusius du procentus Žemės gyventojų yra ir tikroviškiausi veikėjai televizijoje. Pažiūrėkite į Norą (kurios pirmajame sezone nemėgau ir dabar už tai noriu atsiprašinėti visų, ypač Carrie Coon): ji pyksta ant mokslininkų (kurie pasirodo esantys kažkokie religiniai fanatikai), kad šie kišasi į jos gyvenimą; ji pyksta ant aplinkinių, kurie tarytum sako, kad ji yra žmonių dingimo priežastis. Geras serialas ją priverstų pykti ant gyvenimo kiekviename žingsnyje. Tobulas serialas ją paverčia supratinga žmona, mylinčia motina, malonia nepažįstamąja ir rūpestinga aukle brolio žmonai. Nora turi savus prioritetus ir yra išplėtota į visas puses, kas man yra neįtikėtinai gražu.

Panašiai yra ir su Erika, ramiai besitvarkiusia su dukros dingimu tol, kol nepratrūko. Ją man irgi norėjosi įstatyti į paprastą kategoriją, kai ji yra rami, stereotipinė, darbšti moteris, atsverianti savo vyro kvailystes ir siekianti su visais susidraugauti. Ir taip pat greitai ji tapo nepažįstamuosius mušantį vyrą užjaučiančia, religinių fanatikų nekenčiančia, nebandančia suprasti Noros kančių moterimi. Regina King, šiemet laimėjusi „Emmy“, savo sėkmę gali pakartoti dar kartą, nes šita serija Eriką atskleidė visapusiškai ir man į paširdžius trenkė kokius penkis kartus.

Jo, aš gal galėčiau kabintis prie to, kad Džonas kol kas serialui trukdo labiausiai, nes žiūrovai jo absoliučiai nepažįsta, ir kad Lindelofas su kitais scenaristais nelabai randa būdų nebanaliai išnaudoti Kevino išprotėjimą, net jeigu antrankiai ir prisipažinimas Norai tai pastūmėja į priekį. Aš galėčiau kabintis, bet nesikabinu, nes tai neturi jokios reikšmės serialo įtakai. „The Leftovers“ jau drąsiai užsitikrino geriausio šių metų serialo vardą ir aš tuo negaliu atsidžiaugti. 10/10


Brooklyn Nine-Nine. 3 sezonas. 6 serija. Into the Woods

Gali nuskambėti blogai, bet taip nebūtinai yra: „Brooklyn Nine-Nine“ aktoriai dažnai tampa didžiausia kliūtimi serialui. Aktorius nuo veikėjų čia sunkiai atskirsi: kvailiojantis Džeikas, rimtasis Holtas, piktoji Rouz, linksmoji Džina ir visi kiti turi savo stilių ir savo dialogus pasakoja maždaug vienodu tonu. Dažniausiai tai veikia. Kartais tai išūžia smegenis.

Sakau tai dėl to, kad „Brooklyn Nine-Nine“ kartais užsibrėžia per aukštą tempą. Scenos stovykloje, į kurią vyksta Džeikas, Teris ir Boilas, yra linksmos, vis labiau grimztančios į absurdą ir vis labiau juokinančios. Tačiau jų metu yra pasakoma keli šimtai žodžių per minutė, visų reakcijos yra maždaug tos pačios ir po kurio laiko tai atsibosta. „Veep“ tempas yra dar greitesnis, tačiau ten aktoriai ir veikėjai yra išplėtoti, viską galintys pasakyti šimtu intonacijų, kas visad padeda (kalbant apie „Veep“, Mattas Walshas kaip nevykėlis stovyklos savininkas yra tinkamas sprendimas).

Rouz ir Holto siekis išsiaiškinti, kokias emocijas jaučia žmones ir kaip tai galima pritaikyti Rouz išsiskiriant su savo vaikinu, buvo  kur kas sėkmingesnė istorija, nes man stebėti juodu niekada neatsibos. Vien dėl to serija yra verta dėmesio, bet kažkur galvoje man kirba mintis, kad B99 gali tapti per daug nuspėjamą kryptį turinčiu serialu, kas būtų nelinksma. 8/10

The Last Man on Earth. 2 sezonas. 6 serija. A Real Live Wire
Ar aš jums kada nors esu sakęs, kokia nuostabi aktorė yra Mary Steenburgen? Tai va, dabar žinote. Ji daro stebuklus draminiuose vaidmenyse, tačiau tik šiuo momentu gyvenančios alkoholikės rolė jai tinka dar geriau.

Kalbant apie pačią seriją, „Last Man on Earth“ čia rodo rimtus atsigavimo ženklus ir bando taisyti savo klaidas. Filo suporavimas su Todu, šiems siekiant įrodyti, kad jie gali pasitarnauti visuomenei, buvo itin protingas sprendimas. Ne dėl to, kad jie abu yra nevykėliai (nors tai nepakenkia), bet vien dėl to, kad Filas pagaliau yra priimamas kaip realus žmogus, galintis turėti draugą ir nesumenkinamas iki visiems problemų pridarančio kvailio, valgančio neiškeptą vaflių tešlą.

Serialo siekis atkreipti dėmesį į tai, kad šitie žmonės turi atkurti civilizaciją, irgi buvo uždelstas, bet bent jau ryžtasi jį priminti. Jau seniai buvo aišku, kad „Last Man of Earth“ nebus serialas apie išgyvenimą ir labiau kreips dėmesį į komediją, bet tai nereiškia, kad iš apokalipsės negalima išspausti komedijos. Antrasis Filas (Willo Forte veikėjo vis tiek nevadinčiau Tandžiu) kaip veikėjas yra baisiai prastas, bet tai, kad jis priverčia grupę kalbėti apie rimtesnius dalykus, praverčia, ir bus įdomu žiūrėti, kaip jie tvarkysis su stebuklingu neštumu. 8/10


Fargo. 2 sezonas. 5 serija. The Gift of the Magi

Dviguba Bruce'o Campbello porcija per televiziją kiekvieną savaitę tikrai niekam nepakenks, juolab kad jis įkūnija tokius legendinius žmones. Reagano įtraukimas į „Fargo“ nėra gyvybiškai svarbus akcentas, tačiau kaip prezidentas jis pasižymėjo savo keistomis kalbomis ir motyvuojančiais, bet nedaug prasmės turinčiais pasisakymais, todėl į „Fargo“ pasaulį jis įsitraukia natūraliai. Lou pasakojimas apie karą ir Reagano pasakojimas apie vaidinimą karo filme yra viso to įsikūnijimas, ir kad ir kokie yra jūsų politiniai įsitikinimai, tas pokalbis tualete yra auksas ir juodojo humoro viršūnė (su Reaganu džiaugsmingai besisveikinantis Nicko Offermano herojus man irgi suteikė neadekvačiai daug džiaugsmo).

Pačioje serijoje įvyko itin daug. Gerhartų įvykdyta pasala ir nusiųstas įspėjimas Miliganui yra turbūt labiausiai siužetą į priekį pastūmęs įvykis visoje serijoje (scena vyko paraleliai Reagano kalbai, tarytum pabrėžiant, kokius žmones jis galiausiai pažabos). Tačiau svarbiausia čia yra Edo ir Pegės istorija apie du nevykėlius, be jokios priežasties tampančius labiausiai policijos ir nusikaltėlių ieškomais žudikais. Jesse Plemonsas „Breaking Bad“ ir „Friday Night Lights“ treniravosi derinti komedijos ir dramos sugebėjimus, kurie šioje serijoje pasiekia kulminaciją, kadangi Edas nelabai žino, ar nužudė žmones, ir vis dar naiviai tiki, kad pabėgs nuo prie jo namų stovinčios policijos. „The Gift of the Magi“ parodė neįtikėtinai daug ir serialas dabar turi susieti dar daugiau istorijų, tačiau jeigu jose dar pasirodys Campbellas, viskas bus gerai. 9/10


Manhattan. 2 sezonas. 5 serija. The World of Tomorrow

Mane gali papirkti bet koks serialas, peršokantis toli į ateitį ir nebandantis aiškintis žiūrovams. Tai, jog tokį dalyką padarė „Manhattan“ - serialas, kuriame laikas yra neįtikėtinai svarbus dalykas, vedantis prie aiškaus tikslo, - mane stebina dar labiau.

„The World of Tomorrow“ parodė, ką serialui reiškia Frankas. Jo istorija pavieniui buvo įdomi, parodžiusi, kad karo baigtį galinčiam nulemti žmogui svarbiausia yra jo žmona, tačiau jam kuo greičiau reikėjo grįžti į bazę. Į bazę, kurioje jis iškart buvo išmestas iš mokslininkų būrio ir paverstas karininku, kas mane nustebino ir nudžiugino vienu metu. „Manhattan“ per vieną seriją kardinaliai pakeitė trajektoriją ir nepanašu, kad kas nors dėl to dvejojo.

Bendrai serija buvo tikrai sėkminga, net jeigu vietomis atrodė per daug sentimentali ir savimi besididžiuojanti. Žurnalisto reportažas į „Manhattan“ privertė pažvelgti realiai, kad šitie žmonės jau tuoj taps didžiausiais Amerikos didvyriais arba nevykėliais. Baigiamasis montažas manęs nesujaudino ir atrodė kaip per daug tradicinis istorijos pasakojimo elementas, tačiau Dunlavey mirtis seriją pakelia kiek aukščiau vien už scenaristų drąsą. Labai realu, kad antrasis sezonas „Manhattan“ bus paskutinis, todėl tegul jie daro tai, ką tik įsigeidžia. 8/10 


Black-ish. 2 sezonas. 7 serija. Charlie in Charge

Mažai yra linksmesnių dalykų šiuolaikinėje komedijoje nei Dianos ir Čarlio konfliktas, kuris šioje serijoje nėra perspaudžiamas ir veikia kiekvieną kartą jam atsinaujinus. Dažnai peikiu komedijose vaidinančius vaikus, kadangi jautrumu nepasižymiu, bet Marsai Martin yra tobula aktorė. Jos protingumas, kai Čarlis ir Andre surezga nelogišką planą suvilioti tikrąją gyvenimo meilę, yra geriausias serijos elementas. Vaikai retai supranta ironiją ir sarkazmą, bet Diana yra šios srities meistrė, padedanti vienai silpnesnių antro „Black-ish“ sezono serijų.

Dre, Bow ir Zojos kelionė po koledžus yra per daug tradicinė, kad tiktų šitam serialui. Komedijoms nėra sunku sukurti pusiau linksmus epizodus su gėdą paaugliams darančiais tėvais ir šioje situacijoje nebent padėjo Anthony Andersono fiziniai sugebėjimai įtikinamai vaidinti apsinešusį lėktuvo keleivį. Bet šiaip serijos per daug kritikuoti negaliu, nes visi serialai apie koledžus lankančius tėvus su savo vaikais galiausiai nublanks prieš „Sopranus“, todėl viskas yra pakankamai gerai. 7/10


Savaitės serialas - The Leftovers



Savaitės scena - Fargo. Pokalbis tualete



Savaitės citata - Fargo. "If you get the chance, ask him if it's true that Joan Crawford had crabs." "Yeah, I'm not gonna do that."



O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

2 komentarai:

  1. Bandziau pradeti fargo. Bet manes neuzkabino. kazko sikart truko. pirmas sezonas geresnis. Sekmadieni ziuriu Ash vs Evildead. Beje, aciu uz rekomendacija. nebuciau net suzinojus, kad jis isleistas. girdejau, kad filmas pasirodys, bt cia dar geriau :) pirmadieni skiriu walking deadams. Paskutines dvi serijos buvo prastos, per daug pokalbiu, per daug gilinimosi i nereikalingas emocijas, patirtis. Kiek maciau, ateinancios serijos bus pilnos veiksmo - pagaliau. antradienis kaip visad paskirtas Gothamui. treciadienis buvo skiriamas the last man on earth. ketvirtadienis - american horror story. deja, mano didziausias nusivilimas ilgai lauktu sezonu. lady gaga prasta aktore. jesicos landz be proto truksto, nebera to cinkelio tame seriale, kuris buvo. mano nuomone sis sezonas prastesnis net uz treciaji (woodoo). vis gundausi pradeti ziureti Leftovers.

    AtsakytiPanaikinti
  2. "The Leftovers" iš tiesų neįtikėtinos kokybės kūrinys. Taip jautriai plėtojamų veikėjų (ir ne tik pagrindinių), jau senokai neteko matyti.
    Tik Kevino dukters pasikeitimas 2 sezone kažkaip keistokai žiūrisi. Iš maištaujančios, su tėvu nekalbančios ir visais įmanomais būdais savo nepasitenkinimą aplinkiniu pasauliu rodančios paauglės staiga tampama supratinga, paslaugia dukra, sėdinčia namuose ir prižiūrinčia savo (netikrą) sesutę.
    Tačiau nepaisant mažų smulkmenų, serialas iš ties patenka į visai kito lygio kategoriją, nei kiti šiuo metu rodomi serialai.

    AtsakytiPanaikinti