2015 m. lapkričio 28 d., šeštadienis

Telemano savaitė #107


Ash vs. Evil Dead. 1 sezonas. 4 serija. Brujo
Dar tik ketvirta serija, bet „Ash vs. Evil Dead“ gali būti laisviausias ir ambicingiausias  dabar rodomas serialas. Joks kitas serialas negalėtų vienoje serijoje parodyti įtemptos kovos su demonu, o kitoje jau džiaugtis spalvingomis narkomano fantazijomis. Šita serija man patiko gal kiek mažiau nei praėjusioji, nes Asho fantazijos atrodė kaip sukurtos labiau sužavėti žiūrovus vizualiai nei pasakyti kažką naujo, nors šiaip jomis skųstis tikrai negaliu. Tik dar kartą įsitikinau, kad Bruce'as Campbellas yra tobulas aktorius ir dabar niekaip nesuprantu, kokiu būdu jis nėra kiekviename filme ir seriale.

Kadangi šito serialo serijų apžvalgas pradedu tik dabar, apie daug dalykų dar galėsiu pakalbėti ateityje. Dabar man yra įdomiausia, kaip Rubė (Lucy Lawless irgi turėtų būti kiekviename seriale) ir Amanda bendradarbiaus. Kol kas Ashas su draugais daugiau ar mažiau kvailiojo, o tokia reali dviejų moterų grėsmė dabar yra tikrai įdomus serialo aspektas, nes vien nesibaigiantys demonai gali atsibosti ir juos reikėtų pateikti saikingai (galiu lažintis, kad Ashas su moterimis susidraugaus, bet jų konfliktai mane vis tiek domina). Nors gal ne - režisūra seriale yra tokia nuostabi, ypač narkotikų fantazijos ir bėgimas nuo dulkių debesies, kad jam leidžiu daryti ką tik nori. 8/10

The Leftovers. 2 sezonas. 8 serija. International Assassin
Va tokio Lindelofo aš pasiilgau. To, kuriam nuoširdžiai rūpi žmonių nuomonė, bet kuris pagal ją tikrai nekurs jokio serialo. Jis geriau sukurs tokį originalų dalyką, kuris supriešins serialo fanus iki negalėjimo, ir tada prasidės beprasmės kovos, ir jis juoksis savo piktdžiugišku juoku.

Leiskit pasakysiu, kodėl ši serija yra geriausi „The Leftovers“ keistumo elementai vienoje vietoje ir kodėl ją turėtumėt mylėti labiau, nei mylite dabar: visi „International Assassin“ įvykiai gali būti suprasti dviprasmiškai. Kevinas galbūt tikrai mirė, ir atsirado stebuklingame viešbutyje, ir buvo paprašytas nužudyti senatorę Patę, ir paskui įmetė mergaitę į šulinį. Tačiau kartu visi tie dalykai jam jau buvo žinomi: viešbutyje skraidęs paukštis buvo tas pats, apie kurį Kevinas girdėjo kaip apie prisikėlusį po trijų dienų (lažinamės, po kiek laiko prisikėlė Kevinas?), Virdžilą jis pažinojo, apie keisto vyro keistus seksualinius įpročius jis girdėjo iš Patės. Čia nebuvo nieko konkretaus, ir jeigu tai jums nėra geriausia serijos dalis, tai sėkmės žiūrint „Lost“ (man kažkodėl atrodo, kad visa šita serija buvo subtilus „Lost“ paskutinės serijos heiterių trolinimas).

Mažesnės serijos detalės mane žavėjo dar labiau. Mažosios Patės nuolatinis šnekėjimas mašinoje priminė suaugusią jos versiją, tačiau Kevinas ją priėmė kaip mielą ir nenustojančią kalbėti mergaitę, todėl viskas priklauso tik nuo požiūrio. Daug simbolizmo ir keistų detalių, kurios neturi paaiškinimo ir egzistuoja vien dėl keistumo, man gal nelabai patiko, bet tikrai priminė „Sopranus“ ar Davido Lyncho kūrybą.

Ir visgi gražiausia ir protingiausia, net jeigu mažiausiai reikšmės turinti serijos vieta man buvo tai, kad Kevinas buvo tol vadinamas žudiku, kol jis iš tikrųjų juo tapo, taip tarytum tampant savotišku pastebėjimu, kaip „The Leftovers“ veikėjai tol kalba apie save minėdami blogus dalykus, kol tuo patiki ir kol iš tikrųjų tampa blogais. Ne tobula, tačiau tikrai labiausiai mano galvą šią savaitę susukusi serija. 9/10

The Last Man on Earth. 2 sezonas. 8 serija. No Bull
Nežinau, kokiu būdu, bet man atrodo, kad Filas tapo neįdomiausiu serialo veikėju. Ne dėl to, kad jis yra baisiai neįdomus (nors jis dažniausiai yra klaikiai vienpusiškas), bet labiau dėl to, kad kitų veikėjų santykiai dabar yra kur kas įdomesni. Todo ir Melisos konfliktas dėl vaikų šioje serijoje pasiekė kulminaciją, nes pagaliau buvo parodyta, kad Melisa nenori kalbėti apie vaikus bet kokiame kontekste ir jų tiesiog nemėgsta, net jeigu kalbėtume apie karves. Geil keisti santykiai su lėlė, o vėliau ir su Todu suteikia serialui netradicinį prieskonį, nes čia rodyti iškrypimus neprivaloma, bet tai nereiškia, jog jie nėra įdomūs.

Bendrai „No Bull“ buvo viena rimčiausių serialo serijų. Antrojo Filo atsikratymas būtų vienas protingiausių scenaristų žingsnių, nes kaip veikėjas jis tiesiog neveikia, tačiau jis reikalingas tam, kad būtų išnagrinėti moraliniai originaliojo Filo principai, kas kartais būna visai įdomu (jo kalba šioje serijoje buvo dar vienas Willo Forte sugebėjimų pavyzdys, kai jis kalbėjo apie absoliučiai bet ką ir jo pašnekovai tai suprato, tačiau jis vis tiek nesustojo ir vis tiek buvo juokingas).

Seriją į viršų stipriai kelia Maiko nuotykiai kosmose, iki šiol neparodę nieko rimto ir tik investavę į ateitį, tačiau šią savaitę kirtę itin stipriai. Kai dar galvojau, kad „The Last Man on Earth“ rimtai bus serialas apie vieną ar du veikėjus, įsivaizdavau būtent tokias istorijas, kai tarp daugybės komedijos elementų bus įtraukiami veikėjų supratimai, kad jie yra visiškai vieni. Kažkokia pabaiga tai kosmoso istorijai turėtų būti, gera ji bus ar bloga (serialas parodė daug keistų dalykų, ir jeigu Filas keliautų parsivežti brolio, per daug nenustebčiau), tačiau „No Bull“ jo buvimą absoliučiai pateisino ir Jasonas Sudeikis parodė talentą, kurį net nežinojau, kad turėjo, todėl scenaristai iš manęs užsidirbo dar daugiau pagarbos taškų. 8/10

Brooklyn Nine-Nine. 3 sezonas. 8 serija. Ava
Kai „The Last Man on Earth“ savo pagrindinį veikėją pavertė vienpusiškiausiu ir tradiciškiausiu, „Brooklyn Nine-Nine“ kažkokiu būdu nepastebimai Džeiką išplėtojo kaip tikrą žmogų. Jis serialą pradėjo kaip eilinis šiknius, pridarantis žmonėms blogo, o šią ir pastarąsias kelias serijas jis nuoširdžiai padeda žmonėms ir šikniumi tampa netyčia. Buvo smagu stebėti, kaip visi šioje serijoje buvo tarytum neįgalūs ir Džeikas, apie gimdymą suprantantis maždaug tiek, kiek ir aš, vis tiek nuoširdžiai stengėsi padėti Terio žmonai.

Komedijos prasme serija buvo absoliučiai nuostabi ne vien dėl chaotiško Džeiko lakstymo. Emocijų nerodantis Holtas šįkart pagaliau įsižeidė, kai sužinojo, kad Terio žmona jo nemėgsta, ir Andre Braugheris suvaidino tobulai radęs balansą tarp pykčio, pasikėlimo ir nieko nerodančio veido. Džinos nenoras padėti gimdyvei irgi buvo nuspėjamai nuostabi istorija, kaip ir Rouz bei Terio siekis kuo greičiau nuvykti į ligoninę (turbūt paprasčiausia, bet vis tiek linksma istorija šioje serijoje).

Ir nesakykit, kad aš vienas syklykiau, kai tarpduryje pasirodė Nickas Offermanas. 9/10

Fargo. 2 sezonas. 7 serija. Did You Do This? No, You Did It!
Pirmas „Fargo“ sezonas buvo arti tobulybės, Coenų filmą pavertęs visiškai kitokia dešimt serijų trukusia žmonių analize. Mažai buvo šansų, kad antras sezonas parodys kažką dar įspūdingesnio, bet spėkit ką? Scenaristai nenuvylė.

Nors turiu tik ribotą laiko kiekį, dabar mane yra apėmęs neadekvatus noras peržiūrėti pirmąsias šio sezono serijas, kai mažai dėmesio kreipiau į Gerhartus ir jų istorijas, kadangi būtent jos pastarosiomis savaitėmis yra įdomiausios. Jie nėra blogiečiai ar geriečiai; jie tiesiog stengiasi atkeršyti už savo šeimos narį ir nepralaimėti gaujų kovos, ir šią savaitę aš juos nuoširdžiai užjaučiau, kai pamažu jie suprato, kad pergalė slysta iš jų rankų. Režisūriniu šedevru tapusi išvyka į mišką priminė „Sopranus“, kai veikėjai nenori žudyti savo draugų, bet tai privalo padaryti, taip parodant trijų emocinių lygių istoriją.

Turbūt didžiausia šito sezono bėda ir yra tai, kad jis nebus suteikęs tiek daug laiko visiems veikėjams, kurie jo nusipelno. Pavyzdžiui, Betsės ir Karlo pokalbis šioje serijoje buvo genialus, atskleidęs dar vieną mums nepažįstamos veikėjos pusę (kad Betsė jaudinosi dėl savo ateities jau buvo galima numanyti, bet to pasakymas žodžiu paveikia dar labiau), bet nemanau, kad per likusias tris serijas serialas jai dar kartą atras tiek laiko. Miligano monologai irgi niekada neatsibos ir dabar jie yra dar įdomesni dėl to, kad aplinkiniai supranta jų absurdiškumą ir Miliganas pagaliau yra priimamas kaip nesąmonių kalbėtojas. ką išryškina Lou, kalbėdamas dar didesnes nesąmones ir priversdamas Miliganą pasimesti.

Iškart sakau, kad „Fargo“ ir „The Leftovers“ (jeigu nenutiks nieko stebėtino) mano namuose varžysis dėl geriausio šių metų serialo vardo, ir man yra žiauriai įdomu pamatyti, kurio sezono pabaiga bus geresnė. 10/10

The Grinder. 1 sezonas. 8 serija. Giving Thanks, Getting Justice
Suderinti dramą ir komedija yra žiauriai sunku. Galima sakyti, kad tai šią savaitę padarė „The Last Man on Earth“, tačiau ten komedija ir drama egzistavo atskirai. „The Grinder“ abu žanrai ėjo koja kojon ir parodė geriausią šito serialo seriją kol kas.

Nereikėjo ypatingos įžvalgos, kad iki šiol būtume supratę, jog Deanas pavydi savo brolio gyvenimo. Nors jis didžiuojasi savo aktorine karjera, brolio šeima jam suteikia nerealų džiaugsmą, ir taip anksti pastatyti seriją šia tema yra geras sprendimas. Suderinant tai su priežasties, dėl ko baigėsi Deano serialas, parodymu, yra dar genialiau - tai aišku, kad „The Grinder“ buvo nutrauktas dėl to, kad Deanui reikėjo kiekvienoje scenoje nusiplėšti marškinius. Tai aišku (Jasono Alexanderio pasirodymas man suteikė per daug džiaugsmo).

Ir visgi serija šitos temos neišspaudė iki negalėjimo - jos kulminacija tapo Timothy Olyphanto, kuris yra sutvertas komedijai, pasirodymas, ir to užteko. Antraeilė istorija sugebėjo užpildyti likusį laiką, kai Deanas su Stu bandė pasakyti tėvui, kad jo geriausias draugas per daug artimai bendravo su jo žmona. Čia buvo vienas geriausių mano pastaruoju metu matytų išankstinių lūkesčių paneigimo pavyzdžių, kai išsigandę vaikai tai pasakė jokių emocijų nerodančiam tėvui, ir viskas buvo pagrįsta tuo, kad tėvas yra iš kito laikotarpio ir jam buvusi žmona kelia nulį emocijų. Va šitaip komedijose reikia naudoti abstrakčius veikėjus - jų tėvo mes absoliučiai nepažįstam, todėl toks keistas jo nusiteikimas nieko nestebina. 9/10

Savaitės serialas - Fargo

Savaitės scena - Brooklyn Nine-Nine. Serijos pradžia su Boilu

Savaitės citata - The Grinder

- We lived a rock and roll lifestyle. Things were different back then.
- It was five years ago, dad!
- Rock and roll never dies, son.

O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą