2015 m. gruodžio 5 d., šeštadienis

Telemano savaitė #108


The Leftovers. 2 sezonas. 9 serija. Ten Thirteen
Tarp visų šito serialo keistenybių, Meg man kelia didžiausius klausimus. Kaip veikėja ji yra neįtikėtinai įdomi ir visgi negaliu aiškiai pasakyti kodėl. Ji yra neaiški, staigiai pasikeitusi nuo engiamos moters iki didžiausios įmanomos sociopatės, tačiau į ją nežiūrėti tiesiog negali, nes ji jau tuoj padarys dar vieną nesąmonę, kuri paskutiniąją nustums į šoną.

Sufokusuoti priešpaskutinę praktiškai tobulo sezono seriją į Meg ir ignoruoti paslaptingą praėjusios savaitės seriją gali tik Lindelofas, todėl ačiū jam. Negaliu pasakyti, kad „Ten Thirteen“ man padėjo suprasti Meg, tačiau serija bent jau išryškino jos mąstymą ir elgesį. Ji keliauja į Miracle ir ten bando atrasti kažkokius atsakymus į klausimus, kurių ji net pati nežino (kaip kokia draminė „The Hitchhiker's Guide to the Galaxy“ versija). Ji sugeba susižavėti tuo pačiu žmogumi, kurį neseniai išprievartavo (nors šita vieta yra santykinai logiška - Tomas kenčia dėl neaiškumų ir vis keistėjančių Guilty Remnant poelgių, o Meg patinka matyti kenčiančius žmones). Ji atstumia visus jai bandančius padėti žmones, net jeigu pagalbos jai tikrai reikėtų. Guilty Remnant jai suteikia šiokią tokią progą pasijausti visuomenės dalimi, bet ir ten ji kenkia ir draugams, ir priešams, kas viską tik dar labiau sujaukia. Net neabejoju, kad jeigu serialas bus pratęstas kitam sezonui (ir šiaip visko gali būti, nors HBO mėgsta laikyti kokybiškus serialus su tragiškais reitingais), Meg bus viena svarbiausių jo dalių.

Paskutinė serijos scena, tiesą sakant, manęs nepaveikė taip, kaip būčiau norėjęs. Niekad negalvojau apie tai, kas atsitiko paslaptingai dingusioms merginoms, ir bent jau tikrai netikėjau, kad jos irgi stebuklingai dingo. Tai, kad jos prisijungė prie Guilty Remnant, yra logiška ir įdomu, ir bus smagu stebėti viso to atomazgą, tačiau merginų paieškos iššaukė geriausias šio sezono istorijas ir galbūt pasiilgsiu su tuo susijusių serijų. Kritikai jau kalba, kad viso to atomazga bus kažkas, ko telike dar nėra buvę, taip kad pirmadienis šįkart bus labai laukiamas. 10/10

Fargo. 2 sezonas. 8 serija. Loplop
Būkit atviri: šiais metais jūs turbūt nematėt tokios geros valandos televizijoje, kokia buvo „Loplop“. Galiu sugalvoti kelias serijas, kurios su šita galėtų varžytis, bet jų tikrai nėra daug.

Nenuostabu, kad visa ji atgulė ant Kirsten Dunst pečių - taip ir galvojau, kad šitam seriale ji atsirado ne be reikalo ir kažką galiausiai turėjo parodyti kažką įspūdingo. Kiekviena sekundė namelyje miške buvo Dunst paraiška „Emmy“ apdovanojimui ir tikrai nenustebčiau, jeigu ji būtų apdovanota. Pegės su Edu ir Dodo santykiai buvo geriausios įmanomos formos komedija, pradedant maitinimu ir ėjimu į tualetą, baigiant pagalvės užvilkimu ant galvos ir maloniu Edo prašymu, kad gal Pegė baigtų badyti jų užpuoliką.

„Loplop“ kartu suteikė ir nuostabių mažų momentų, kurių net nežinojau, kad norėjau. Serija pagaliau suvedė kai kuriuos atskirai matytus veikėjus ir Edo bei Miligano pokalbis, abiems nesuprantant, ką kitas sako, yra vienas tų dalykų, kurie gali egzistuoti tik „Fargo“ pasaulyje. Hanzee atvykimas irgi buvo sumanus būdas išgelbėti Edą ir Pegę, o jo prašymas kirpti plaukus yra užtektinai absurdiškas elementas.

Žiūrėdamas šitą seriją kartu supratau ir galbūt aiškų, bet tik dabar kažką man reiškiantį dalyką: beveik visi serialo veikėjai yra žiaurūs savanaudžiai, savo tikslus iškeliantys aukščiau nei draugus ar artimus žmones. Edas nenori įkliūti, todėl pasiima problemų galinčią pridaryti Pegę; Pegė nenori įkliūti, nes nori pradėti verslą; Hanzee nori pajausti kraują. Ir būtent tie veikėjai, kurie yra labiau visuomeniški, galiausiai laimi. Lou yra būtent toks žmogus ir mes žinom, kad galiausiai jis laimės, tačiau „Fargo“ yra kur kas svarbiau ėjimas link proceso, ir jis kol kas yra entertaining as hell. 10/10

The Flash/Arrow
Šitų serialų aprašinėt kiekvieną savaitę nesiruošiu, nes jie man suteikia per daug džiaugsmo, kad juos analizuočiau, bet kadangi „Arrow“ ir „The Flash“ crossoveris yra vienas svarbiausių įvykių televizijoje (ir perspaudžiu minimaliai), apie jį neparašyti būtų nepadoru.

Abi serijos buvo neįtikėtinai stiprios ir labiausiai man patiko būtent tai, kad galėjai suprasti, kurį serialą žiūri. „The Flash“ serijos tonas buvo kur kas lengvesnis ir net jeigu Oliveris bandė sugadinti vaizdą, veikėjų juokavimas ir tarpusavio supratimas tikrai padėjo. „Arrow“ buvo kiek rimtesnis, grynai susitelkęs į galutinę užduotį įveikti nemirtingąjį priešą (pripažįstu, kad tos istorijos nelabai sekiau ir žinojau, kad ji sugrįš „Legends of Tomorrow“, tai kam tikėtis įspūdingos pabaigos?), tačiau ir čia buvo tikrai lengvų momentų, tokių kaip serijos pradžia, kai visi abiejų serialų veikėjai buvo viename kambaryje ir jų pokalbių buvo galima klausytis visą dieną.

Nors iš anksto buvo aišku, kad šitas crossoveris yra skirtas grynai sukurti pretekstą „Legends of Tomorrow“ atsiradimui (net serijos, be didesnio originalumo, vadinosi „Legends of Today“ ir „Legends of Yesterday“), man buvo smagu, kad scenaristai nesikoncentravo vien į tai ir sugebėjo išnaudoti abiejų serialų veikėjus ir dar sukurti naujas istorijas. Kai kurios jų buvo geros (net jeigu „The Flash“ jau buvo panaudoję laiko atsukimą, mane jis šioje serijoje vis tiek sužavėjo, nes turėjo realių pasekmių ir aiškiai parodė, kaip pavojinga žaisti su laiku), kai kurios jų nelabai (viskas, kas buvo susiję su Oliveriu - nuo jo įkyraus bandymo būti vadovu, iki visiškai nereikalingos istorijos su vaiku ir dar vienos paslapties slėpimo - man kėlė klausimų), tačiau kiekviena sekundė buvo išnaudota nuostabiai.

Vėlgi, atskirų serijų apžvalgų nedarysiu (nebent jos būtų itin svarbios), tačiau jau esu pradėjęs rašyti visų komiksinių serialų bendrą apžvalgą, tai apie dabartinius šitų serialų sezonus pakalbėsim ten. Galiu pasakyti tik tiek, kad „The Flash“ yra rimtas pretendentas į geriausių šių metų serialų dešimtuką, kurį pamatysit visai greitai. 9/10

The Grinder. 1 sezonas. 9 serija. Grinder Rests in Peace
Man jau trūksta epitetų apibūdinti šitą serialą. Neabejotinai daugiausiai absurdo turinti šiuo metu rodoma komedija paskutines dvi serijas kartu buvo ir viena rimčiausių ar bent jau turinčių didžiausią įtaką savo veikėjams. Serialas prasidėjo ir pirmomis serijomis atrodė kaip geresnė nei įprastai dviejų skirtingų brolių istorija, bet dabar pasidarė aišku, kad scenaristai tai priėmė rimtai ir norėjo iki galo išnagrinėti brolių skirtumus.

Šitos serijos kulminacija, kurioje Stiu sugadina filmuojamą sceną ir Deanui būdingomis nesąmonėmis parodo, kaip jam rūpi brolis, buvo netikėtai emocinga ir galinga, įtikinamai pakeičianti pagrindinius veikėjus. Net jeigu broliai elgiasi skirtingai, jie vis tiek nori suprasti vienas kitą ir siekia, kad kiekvienas jų būtų laimingas, ką ta scena tikrai nuostabiai išryškino. Tai, jog ji pasibaigė su pastebėjimu, kad Stiu negali vaidinti nebaigęs aktorinės mokyklos, buvo tik puikus priedas (Fredas Savage'as dėl savo reakcijų po truputį tampa mano mėgstamiausiu komedijose vaidinančiu aktoriumi).

Timothy Olyphanto kvailiojimas, tik Jasonui Alexanderiui būdingas perspaustas rimtumas ir Todo, kuris yra hands-down geriausias serialo veikėjas, nesupratimas, ar Deanas jį mato per langą, buvo tos smulkios detalės, kurios „The Grinder“ kiekvieną savaitę paverčia visad laukiama pramoga. 9/10

Black-ish. 2 sezonas. 9 serija. Man at Work
Komedijose pasikeitimai įvyksta retai - žmonės nori linksmumo ir pastovumo, ne išskirtinių siužeto vingių. Bet kai tie pasikeitimai įvyksta, jie būna neįtikėtinai galingi (ką ne kartą įrodė „Community“ ar „Parks and Recreation“).

Čarlio išleidimas nėra be preteksto - jį vaidinantis aktorius yra įsipareigojęs kitam serialui ir vien mano skundų, kad jo pokalbiai su Diana yra geriausia „Black-ish“ dalis, neužtenka. Jo išėjimas seriale irgi yra pateiktas logiškai, ne per daug surimtėjant, bet veikėjams ir pačiam Čarliui suprantant, kad kitoje vietoje jam turėtų sektis kur kas geriau nei darbe, kuriame jis realiai nedirba. Jei būčiau emocingesnis žmogus, gal paskutinėje Čarlio scenoje man būtų suspaudę gerklę, tačiau tas išvykimas buvo per daug linksmas, suprantamas ir ramiai priimtas veikėjų, kad kažkaip ypatingai liūdėčiau.

Antraeilė istorija su Dre draugo Džeko tinginiavimu nebuvo per daug originali, tačiau ji bent jau buvo įgyvendinta kitaip nei įprastai. Džekas yra linksmas veikėjas ir panaudoti jį kaip žmogų, kuris Bow pagaliau išveda iš kantrybės ir priverčia ją pykti ant savo vaikų, buvo ir linksma, ir protinga, ir įtikinama. Serija gal nebuvo tarp geriausių, kurias serialas yra pagaminęs, bet pagrindinės jos mintys mane tikrai sužavėjo. 8/10

Savaitės serialas - Fargo

Savaitės scena - Fargo. Bet kas, kas vyko namelyje

Savaitės citata - The Grinder. "First my TV brother stabs me in the back, now my real one. I don’t know what hurts most... I’ve given it some thought: it’s the real one."

O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

2 komentarai:

  1. savaites wtf? Lucy Lawless, ka ir vel(Ash vs Evil Dead)? jei pameni SHIELD

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Aš suprantu visus šituos žodžius atskirai, bet šitas jų junginys man nieko nereiškia.

      Panaikinti