Puslapiai

2016 m. sausio 10 d., sekmadienis

2016 m. Auksinių gaublių prognozės


Girtieji Oskarai ir vėl čia. Apdovanojimai, kuriuose balsuoja lengvai paperkami žurnalistai, kažkokiu būdu tapo prestižiniais ir iš jų pavyzdį turėtų imti visi, nes tokios laisvos atmosferos nėra jokioje apdovanojimų ceremonijoje.

Geriausias to pavyzdys - Ricky Gervais, tapsiantis pagrindine priežastimi, dėl ko kelsiuos šiąnakt žiūrėti ceremonijos. Jis jau tris kartus (2010-2012 metais) sugebėjo nervinti Holivudą savo pasisakymais ceremonijos metu, ir jam leido sugrįžti dar kartą. Ta prasme, kas dar taip pasielgtų? Tik Auksiniai gaubliai, leidžiantys šitam žmogui daryti ką tik nori.

Ai, ir dar čia turėtų apdovanoti geriausius 2015 metų televizijos ir kino projektus, bet čia jau antraeilis dalykas. Bet jeigu tuo domitės, apačioje - prognozės, kas šią naktį laimės apdovanojimus. Formatas, kaip visada, paprastas: paryškintu šriftu pažymėti tie žmonės, filmai ar serialai, kurie veikiausiai laimės, pasvirusiu šriftu pažymėti tie, už kuriuos sirgsiu aš. Spėjimai visuomet ir lieka spėjimais, todėl jeigu rizikuosit kažkuo pasitikėdami mano spėjimais, aš už tai neatsakau, nors jeigu norėsit pasidalinti laimėjimais, aš jūsų klausau.

Ceremonija prasideda 03:00 pirmadienio ryte Lietuvos laiku. Kelsiuosi žiūrėti ir užkursiu temą savo Facebook puslapyje, todėl galit keltis ir vidury nakties nervintis laimėtojais kartu.

Bet šiaip svarbiausia, kad Ricky Gervais sunervintų kuo daugiau žmonių.

TELEVIZIJA

Geriausias serialas (drama)

Empire
Game of Thrones
Mr. Robot
Narcos
Outlander

Netikiu, kad yra bent vienas žmogus, kuris būtų nuspėjęs, jog šita kategorija atrodys būtent taip, bet ginčytis su šitais pasirinkimais nesinori - net jeigu mano penketuke ar dešimtuke šitie serialai nepatektų tarp 2015-ųjų geriausių, jie yra solidūs ir populiarūs, todėl daug klausimų dėl jų pasirinkimo man nekyla. „Empire“ yra vienas didžiausių televizijos fenomenų pastaruoju metu, todėl jo nominacija čia nieko nestebina. Auksiniai gaubliai visad linksta link feminizmo ir lygybės, kas yra geras dalykas, ir todėl tokios nominacijos kaip „Outlander“ ir „Narcos“ irgi yra paaiškinamos.

Visgi labiausiai balsuotojai čia mėgsta naujus ir populiarius dalykus, todėl pagrindinė kova turėtų vykti tarp „Mr. Robot“ ir „Game of Thrones“. Pastarąjį laikau rimtesniu favoritu, nes noras GoT pagaliau apdovanoti gaubliu veikiausiai paims viršų. Tiesa, pernai laimėjo „The Affair“, todėl tikrai tikėtina, kad dar vienas naujokas „Mr. Robot“ taps maloniu siurprizu.


Geriausia aktorė (drama)

Caitriona Balfe, Outlander
Viola Davis, How to Get Away With Murder
Eva Green, Penny Dreadful
Taraji P. Henson, Empire
Robin Wright, House of Cards

Viola Davis šioje kategorijoje bus favoritė tol, kol bus rodomas jos serialas, nes televizijos apdovanojimai mėgsta konservatyvumą (patį serialą mačiau vos porą kartų ir priešintis Davis nominacijai tikrai negaliu). Kita vertus, pernai jokia aktorė manęs nenustebino taip, kaip Henson, kuri yra tiesiog sutverta Cookie vaidmeniui, todėl sirgsiu už ją.

Geriausias aktorius (drama)

Jon Hamm, Mad Men
Rami Malek, Mr. Robot
Wagner Moura, Narcos
Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan

Visi šitie aktoriai yra nuostabūs (net jeigu Schreiberio vaidybos nemačiau seniai), ir visi jie lenksis prieš Hammą, kurį apdovanojimais apipylė per vėlai, bet geriau jau tegu visi supranta savo klaidą dabar ir ją spėja ištaisyti.

Geriausia komedija

Casual
Mozart in the Jungle
Orange Is the New Black
Silicon Valley
Transparent
Veep

Vis dar sunku vadinti „Transparent“ komedija, bet geresnių serialų televizijoje yra mažai. Dar nebaigiau žiūrėti antrojo sezono, tačiau jis kol kas atrodo dar stipriau nei pirmasis ir net jeigu OITNB ar „Veep“ atrodo kaip niekad gerai, „Transparent“ yra tobulybė.

Geriausia aktorė (komedija)

Rachel Bloom, Crazy Ex-Girlfriend
Jamie Lee Curtis, Scream Queens
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Gina Rodriguez, Jane the Virgin
Lily Tomlin, Grace and Frankie

Pripažįstu, kad šioje kategorijoje pažįstu tik Louis-Dreyfus, todėl sirgsiu už ją. Rachel Bloom mačiau poroje „Crazy Ex-Girlfriend“ serijų ir ji gali pasirodyti kaip tinkama konkurentė Rodriguez, bet panašu, kad pastaroji laimės dar kartą.

Geriausias aktorius (komedija)

Aziz Ansari, Master of None
Gael Garcia Bernal, Mozart in the Jungle
Rob Lowe, The Grinder
Patrick Stewart, Blunt Talk
Jeffrey Tambor, Transparent

Tamboras tame vaidmenyje dar ilgai bus nenugalimas. Smagu, kad balsuotojai pripažįsta „The Grinder“ ir „Master of None“, ir Ansari ar Lowe pergalė mane tikrai nudžiugintų, bet apdovanoti juos vietoje Tamboro būtų neteisybė.

Geriausias mini serialas

American Crime
American Horror Story: Hotel
Fargo
Flesh & Bone
Wolf Hall

Visi, kurie matė „Fargo“, kitaip balsuoti negali. Visi, kurie nematė, gali klaidingai balsuoti už „Wolf Hall“, bet jeigu pernai ir matėm televizijos sezoną, kuris įeis į istoriją, tai buvo „Fargo“ ir jį reikia apdovanoti visais įmanomais būdais.

Geriausia aktorė mini seriale arba filme

Kirsten Dunst, Fargo
Lady Gaga, American Horror Story: Hotel
Sarah Hay, Flesh & Bone
Felicity Huffman, American Crime
Queen Latifah, Bessie

Reta aktorė galėtų iš naivios kvailės visiškai įtikinamai per kelias serijas savo veikėją paversti jautriausia įmanoma moterimi, kuri turi rimtų problemų ir kurios istorija galiausiai suima gerklę. Kirsten Dunst padarė būtent tai, ir net jeigu šioje kategorijoje yra garsesnių vardų, ji privalo būti favoritė.

Geriausias aktorius mini seriale arba filme

Idris Elba, Luther
Oscar Issac, Show Me a Hero
David Oyelowo, Nightingale
Mark Rylance, Wolf Hall
Patrick Wilson, Fargo

Šitoje vietoje objektyvus nebūsiu. Oscaras Isaacas pernai tapo be konkurencijos mano mėgstamiausiu dabar dirbančiu aktoriumi ir „Show Me a Hero“ prie to prisidėjo itin stipriai (nors niekas neįveiks jo „Ex Machina“ šokio). Neprieštaraučiau, kad šitoje kategorijoje laimėtų bet kuris iš nominuotų aktorių ir yra reali galimybė, kad Rylance laimės ir televizijos, ir kino kategorijose, tačiau Isaacas mano akyse yra realiausias kandidatas į apdovanojimą.

Geriausia antro plano aktorė

Uzo Aduba, Orange Is the New Black
Joanne Froggatt, Downton Abbey
Regina King, American Crime
Judith Light, Transparent
Maura Tierney, The Affair

Čia yra grynas spėjimas, nes visos aktorės yra laikomos favoritėmis. Uzo Aduba statyčiau į antrąją vietą, nes trečiame sezone ji man patiko mažiau nei anksčiau, o Regina King vaidybos „American Crime“ dar nemačiau, bet laikau šitą apdovanojimą kompensacija už „The Leftovers“ ir palaikysiu ją.

Geriausias antro plano aktorius

Alan Cumming, The Good Wife
Damian Lewis, Wolf Hall
Ben Mendelsohn, Bloodline
Tobias Menzies, Outlander
Christian Slater, Mr. Robot

Šioje kategorijoje veikiausiai triumfuos garsus vardas ir net jeigu Slateris šitam seriale nerodo geriausių savo sugebėjimų, jo vardo turėtų užtekti pergalei. Cummingas man visad yra vienas geriausių aktorių televizijoje ir nenustebčiau, jei laimėtų jis ar, šiaip, bet kuris kitas kandidatas, bet šįkart statau už Slaterį.

KINAS

Geriausias filmas (drama)

Carol
Mad Max: Fury Road
The Revenant
Room
Spotlight

Kadangi iš šių filmų kol kas mačiau tik „Mad Max“, kuris tapo be konkurencijos mėgstamiausiu mano 2015 m. filmu, objektyviai visko vertinti negaliu. „Spotlight“ veikiausiai yra apdovanojimų favoritas, nes jis yra dar vienas filmas, kuris nepadarė didelio poveikio žiūrovams ir yra paprastas pasirinkimas balsuotojams, nors norėčiau, kad gaubliai šįkart nustebintų ir George'ą Millerį pagerbtų kaip tik gali.

Geriausia aktorė (drama)

Cate Blanchett, Carol
Brie Larson, Room
Rooney Mara, Carol
Saoirse Ronan, Brooklyn
Alicia Vikander, The Danish Girl

Saoirse Ronan turėtų patvirtinti, kad Auksiniai gaubliai mėgsta naujus žmones, tačiau Brie Larson televizijoje mačiau per daug kartų, kad abejočiau jos sugebėjimais ir už ją nesirgčiau.

Geriausias aktorius (drama)

Bryan Cranston, Trumbo
Leonardo DiCaprio, The Revenant
Michael Fassbender, Steve Jobs
Eddie Redmayne, The Danish Girl
Will Smith, Concussion

Vienas prašymas: neduokim Redmayne apdovanojimo. Kaip aktorius ir žmogus jis man tikrai patinka, tačiau jau pernai jis apvogė Keatoną - vienintelį žmogų, kuris sugebėjo sutvarkyti visą „Birdman“ chaotiškumą - ir šiemet lyg ir yra aktorių, kurių vaidmenys iš jų pareikalavo daugiau ar kurie sugebėjo pateikti kažką žymiai originalesnio. Neabejotinas favoritas yra DiCaprio, kuris šiemet pagaliau gaus Oskarą ir užtildys tuos verksnius, kurie kalba apie tai, kaip šitas vargšas milijonierius neturi dar vienos auksinės statulėlės. Aš sirgsiu už Fassbenderį, nes jo pasirodymas „Steve Jobs“ iš manęs tiesiog buvo atėmęs kalbos dovaną.

Geriausias filmas (komedija)

The Big Short
Joy
The Martian
Spy
Trainwreck

Tikėtina, kad „The Big Short“ bus apdovanotas dėl negiliai paslėptos politinės potekstės (net jeigu pats filmas tikrai yra nuostabus) ir man pačiam smagu, kad buvo pripažinti tokie filmai kaip „Spy“ ar „Trainwreck“, tačiau Ridley Scottas sugrįžo ir prieš jį niekas nepašokinės. Be „Mad Max“ pernai daugiausiai džiaugsmo man suteikęs dalykas kine buvo „The Martian“ ir net jeigu jo niekad gyvenime nelaikyčiau komedija, jis privalo laimėti.

Geriausia aktorė (komedija)

Jennifer Lawrence, Joy
Melissa McCarthy, Spy
Amy Schumer, Trainwreck
Maggie Smith, The Lady in the Van
Lily Tomlin, Grandma

Žiūrėkit, aš pilnai tikiu, kad Jennifer Lawrence šitam vaidmeny yra nuostabi, net jeigu ji ten, kiek supratau, vaidina keturiasdešimtmetę. Ir ji turbūt laimės. Tačiau Schumer apdovanojimas reikštų itin daug, nes ji yra viena inovatyviausių šių dienų komikių ir toks pripažinimas daug reikštų ne vien jai, bet ir daugybei panašaus kalibro komikių, kurios nedrįsta išsišokti.

Geriausias aktorius (komedija)

Christian Bale, The Big Short
Steve Carell, The Big Short
Matt Damon, The Martian
Al Pacino, Danny Collins
Mark Ruffalo, Infinitely Polar Bear

Galit šaipytis kiek norit iš to, kad Mattą Damoną reikia gelbėti kiekviename filme, tačiau jis į kampą įspraustą žmogų įkūnija itin stipriai ir didžioji „The Martian“ smagumo dalis buvo būtent jo pasirodymo stebėjimas. Carellas ir Bale'as taip pat yra rimti kandidatai ir jų pergalė manęs per daug nenuliūdintų.

Geriausia antro plano aktorė

Jane Fonda, Youth
Jennifer Jason Leigh, The Hateful Eight
Helen Mirren, Trumbo
Alicia Vikander, Ex Machina
Kate Winslet, Steve Jobs

Vikander yra natūrali favoritė, nes kino kategorijose ji yra nominuota net du kartus ir Auksinių gaublių balsuotojai ją aiškiai myli. Ir net jeigu „Ex Machina“ ji darė stebuklus, visomis išgalėmis palaikysiu Jennifer Jason Leigh. Per šį savaitgalį „The Hateful Eight“ žiūrėjau jau du kartus ir ji ten yra geriausias vaizdinys tarp daugybės nuostabių dalykų. Neseniai dar žiūrėjau „The Hudsucker Proxy“, tai tegul šitas apdovanojimas jai būna ir už tą filmą.

Geriausias antro plano aktorius

Paul Dano, Love & Mercy
Idris Elba, Beasts of No Nation
Mark Rylance, Bridge of Spies
Michael Shannon, 99 Homes
Sylvester Stallone, Creed

Visus šiuos aktorius nuoširdžiai gerbiu ir išsirinkti vieną yra itin sunku. Lyg ir norėtųsi palaikyti Paulą Dano, kurio pasirodymas „Love and Mercy“ pavertė vienu geriausių praėjusių metų filmų. Labiausiai tikėtina, tiesa, kad laimės Markas Rylance'as, kurio subtilus ir, kiek mačiau kino teatre, visus žiūrovus nustebinęs vaidmuo labai sustiprino ne patį stipriausią Spielbergo filmą.

Geriausias režisierius

Todd Haynes, Carol
Alejandro G. Inarritu, The Revenant
Tom McCarthy, Spotlight
George Miller, Mad Max: Fury Road
Ridley Scott, The Martian

Vėlgi, netrykštu objektyvumu, bet argumentų šitam pasirinkimui turiu daug. Daugumą šių filmų galėjo sukurti daug režisierių (galbūt išskyrus „The Revenant“). „Mad Max“ yra nuo pradžių iki galo George'o Millerio kūrinys. Tik jis galėjo sukurti tokį dalyką, tik jis galėjo įtikinti aktorius, kad jie dalyvauja viename didžiausių projektų kino istorijoje, ir tik jo dėka aš iki šiol nesu atsigavęs po to filmo. Jeigu noriu, kad kas nors šį vakarą laimėtų, tai yra būtent Milleris.

Geriausias scenarijus

Emma Donoghue, Room
Tom McCarthy ir Josh Singer, Spotlight
Charles Randolph ir Adam McKay, The Big Short
Aaron Sorkin, Steve Jobs
Quentin Tarantino, The Hateful Eight

Nei vienas filmas šioje kategorijoje nėra toks priklausomas nuo scenarijaus kaip „Steve Jobs“, o nuo jo nedaug atsilieka „The Hateful Eight“ bei „The Big Short“. Pastarajame scenarijus atrodo kaip pats svarbiausias elementas, nors Sorkinui per daug apdovanojimų niekad nebus.

Geriausias animacinis filmas

Anomalisa
The Good Dinosaur
Inside Out
The Peanuts Movie
Shaun the Sheep Movie

Klausimų nedaug. „Anomalisa“ yra giriama daugelio, bet „Inside Out“ privertė verkti visus jį mačiusius, todėl konkurencija nedidelė.

Geriausias užsienio kalbos filmas

The Brand New Testament (Belgija/Prancūzija/Liuksemburgas)
The Club (Čilė)
The Fencer (Suomija/Vokietija/Estija)
Mustang (Prancūzija)
Son of Saul (Vengrija)

Mačiau tik „Son of Saul“ ir „The Brand New Testament“, ir pirmasis yra vienintelis, kurį žiūrėčiau dar kartą. Nors galiu garantuoti, kad balsuotojai nebus matę nei vieno šitos kategorijos filmo, todėl mano prognozių neklausykit.

Geriausia muzika

Carol
The Danish Girl
The Hateful Eight
Steve Jobs
The Revenant

Muzika buvo didžiulė „The Hateful Eight“ dalis. Veikiausiai tai bus vienintelis apdovanojimas šitam filmui, todėl pasirinkimas atrodo logiškai.

Geriausia daina

Ellie Goulding - Love Me Like You Do; Fifty Shades of Grey
Brian Wilson - One Kind of Love; Love and Mercy
Wiz Kalifa - See You Again; Furious 7
Simple Song #3; Youth
Sam Smith - Writing's on the Wall; Spectre

Jūs net neįsivaizduojat, kaip aš noriu, kad „Fifty Shades of Grey“ laimėtų Oskarą. Jeigu šalia to Oskaro nelaimėtų Leo, šitas dalykas turbūt išjungtų internetą visiems laikams, todėl šįvakar sirgsiu už tą klaikiai vidutinišką dainą vien dėl piktdžiugos. Spėčiau, kad favoritai yra Wiz Kalifa ir Brianas Wilsonas - amžinieji konkurentai, - ir net jeigu „Furious 7“ sentimentalumas turėtų paimti viršų, norisi, kad „Love and Mercy“ laimėtų bent kažką.

O ką šįvakar palaikysite jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą