2016 m. vasario 6 d., šeštadienis

Telemano savaitė #111


Shameless. 6 sezonas. 4 serija. Going Once, Going Twice
Dėl jokio kito dalyko nesu atakuojamas taip, kaip dėl savo nuomonės apie „Shameless“, nes tik atsiradus progą pasakau, kad tas serialas turėjo baigtis prieš du metus ir dabar scenaristai kuria tik senų istorijų variacijas, ne naujus dalykus. Dauguma žmonių tai supranta kaip ataką prieš serialą ir įsivaizduoja, kad jis man nepatinka, kas man suteikia vis daugiau piktdžiugos, nes tai yra netiesa.

Ši serija kartu parodo, kad šitą serialą vis dar žiūriu ne vien dėl one-linerių, bet ir dėl emocinių komponentų, kurių čia buvo užtektinai. Na, bent jau dvi istorijos, kas šiaip yra daugiau nei vidutiniška šiam serialui (sorry, bet Lipo ir mokytojos romanas, Iano ir gaisrininkų romanas ar Karlo ir juodaodžių romanas nėra dalykai, kurie man vis dar rūpėtų). Viena jų yra, mano nuostabai, Franko ir Debės istorija. Frankas vis dar yra veikėjas, kurio dingimas į serialą atneštų daugiausiai gėrio, bet Debės istorijoje jis yra išnaudojamas ganėtinai protingai, pateikiamas kaip savanaudis tėvas, kuris savo vaikams ir šeimai kenkia tiesiogiai bei tai sugeba tuo pačiu metu racionalizuoti. Aš visiškai nepritariu scenaristų sprendimui Debę paversti visiškai neprotinga mergina, kadangi pirmi sezonai vedė visiškai ne link to, tačiau negaliu sulaukti, kaip šita istorija baigsis su trenksmu ir Franku priešaky.

Fionos situacija, tuo tarpu, vis dar yra serialo ramstis, parodantis, kad scenaristai gali tinkamai kurti tuo pačiu ir juokingą, ir emocingą, ir praeitį atspindinčią istoriją. Namo išgelbėjimas yra rimta tema ir Emmy Rossum sugeba perteikti, kiek daug Fionai tai reiškia, o jos desperatiški bandymai surinkti pinigų ar nuoširdus džiaugsmas gavus paskolą buvo tikrai įdomūs serijos komponentai. Vis dar netikiu, kad serialas ryšis iškelti veikėjus į kitą vietą, bet istorijos kulminacijos vis tiek laukiu (kas nori lažintis, kad buvęs Fionos vyras galiausiai kreipsis į ją, kad ši atiduotų jo močiutės žiedą?).

Ai, ir žmogaus sudeginimas buvo protingas ir netikėtas būdas pabaigti Kevino istoriją, kuri buvo absoliučiai tragiška kokybės prasme ir dar kartą parodė, kad visiškai juodo humoro šitie žmonės nemoka kurti. 8/10

The X-Files. 10 sezonas. 3 serija. Mulder & Scully Meet the Were-Monster
Prieš kelias savaitės sugalvojau, kad reikia rašyti atskiras apžvalgas naujosioms „The X-Files“ serijoms. Serialas gi grįžta ne kiekvienais metais, tai proga rimta.

Praėjusią savaitę persigalvojau gal labiau dėl to, kad neturėjau laiko, tačiau apie tas serijas vis tiek nebūčiau pasakęs absoliučiai nieko. Paversti „The X-Files“ konspiracijų kratinių kai serialo aukso amžiuje sąmokslo teorijos buvo tik priežastis parodyti įdomias Mulderio ir Scully nuotaikas buvo klaikus sprendimas, po kurio serialas, atrodė, neatsities.

Šita serija, kurios pavadinimo daugiau nesiruošiu rašyti, parodė, kaip reikia. Seniai kokia komedija mane vertė juoktis taip, kaip juokiausi serijos metu, ir net po jos prireikė laiko, kol atsigavau. Ta prasme, „The X-Files“ grįžta po daugiau nei dešimties metų ir tūkstančių naujų sci-fi serialų tam, kad parodytų paprastą ir tuo pačiu originalumu bei humoru trykštančią istoriją? Džyzus, turbūt sapnuoju.

Viskas serijoje buvo tobula, nuo Kumailo Nanjiani ir Mulderio nesugebėjimo naudotis telefonu iki iškrypėlio motelio vedėjo ir monstro pasakojimo, koks absurdiškas yra žmonių gyvenimas. Tarp serialo fanų vyrauja nuomonė, kad „The X-Files“ geriausios serijos be konkurencijos buvo tos, kuriose buvo nagrinėjama tik vieno monstro istorija, ne tos, kuriose buvo pasakojama apie serialo mitologiją ir valdžios sąmokslus. Žiūrėdamas serialą pirmą kartą už to per daug neužsikabinau, nes problemų ir privalumų turėjo abiejų tipų istorijos, tačiau dabar po tuo pasirašau visu kuo. „The X-Files“ parodė naujiems serialams, kaip nepastebimai ir be jokių problemų galima pakeisti serialų toną ir dabar belieka tik grožėtis.

O tos scenos su Scully iš mano atminties dar niekas greitai neištrins. 10/10

American Crime Story. 1 sezonas. 1 serija. From the Ashes of Tragedy
Istorijoje yra daugybė įvykių, kurie mane verčia norėti, kad būčiau juos matęs tuomet, kai jie vyko. Mažai yra įvykių, kurie mane domina taip, kaip OJ Simpsono byla. Apie jos baigtį ir procesą neturiu jokios nuomonės, tačiau tai, kas ją supo, mane visad stebino, nes tokio žiniasklaidos susidomėjimo nėra matęs joks įvykis šių laikų istorijoje (išskyrus gal 9/11).

Sukurti apie tai serialą yra natūralus žingsnis. Vienas pagrindinių jo kūrėjų yra Ryanas Murphy, kurio rašomas „American Horror Story“ yra sėkmingiausiai neurozes sukeliantis serialas televizijoje, ir kaip gerai, kad čia jis yra tik prodiuseris ir režisierius, o abi šias roles jis išmano tikrai gerai ir jo nelindimas prie scenarijų serialui tikrai išeis į naudą.

Pirma serija sugeba parodyti, kad serialas turi itin daug potencialo. „American Crime Story“ aiškiai stengsis koncentruotis į tai, kokia buvo emocinė OJ Simpsono bylos dalyvių būklė, ne į dokumentinį faktų perteikimą ar dar vieną bereikalingą diskusiją, kas iš tikro buvo kaltas. Šia prasme serialas kol kas yra stiprus, padedamas to, kad Simpsonas yra sumišusioje fazėje, prieš jį nusistačiusi prokurorė turi asmeninių problemų ir panašu, kad šalutinių istorijų čia bus užtektinai.

Kartu čia turėtų būti serialas, kuriame vaidyba atlieka kaip niekad didelį darbą. Į serialą pasikviesti Cuba Goodingą Jr., Travoltą, Schwimmerį ar Paulson reiškia tikėtis itin specifinės vaidybos, ką jie visi čia ir suteikia, ir manau, kad ilgainiui tai serialui tikrai padės. Aktoriai yra neįprasti ir turintys konkretų stilių, ir, pavyzdžiui, Schwimmeris aiškiai buvo parinktas tokio šiek tiek įkyraus ir aplinkoje nesusivokiančio vyro vaidmeniui, nes jis kažką tokio lyg ir yra vaidinęs.

Serialas gal dar turi šiek tiek problemų (ta prasme, ekspozicija visad yra didelė naujų serialų problema, bet per pirmą seriją pasakyti visų Kardashianų vaikų vardus yra žemas lygis), tačiau istorija yra pakankamai įdomi, kad su šituo serialu likčiau bent iki pirmo sezono galo. 8/10

Brooklyn Nine-Nine. 3 sezonas. 14 serija. Karen Peralta
B99 daug kas nori lyginti su „Parks and Recreation“, ir net jeigu serialų tonai yra šiek tiek panašūs ir jiedu turi tuos pačius kūrėjus, per tris sezonus pastebėjau vieną nemenką skirtumą. „Parks and Recreation“ sugebėjo surasti tobulą darbinio ir asmeninio gyvenimo balansą, o B99 dažniausiai veikia tik kaip serialas apie policijos nuovadą.

„Karen Peralta“ man tai patvirtina dar kartą. Serija tikrai nėra bloga, tačiau per tris sezonus apie Džeiko gyvenimą mes žinome minimaliai ir serialas niekad nesugebėjo tinkamai išnaudoti jo istorijos apie tėvo dingimą. Galbūt todėl čia jo konfliktas su tėvais, net jeigu ir juokingas, manęs emocine prasme visiškai nepaveikė. Smagu buvo matyti, kaip Eimė ruošiasi susitikti su Džeiko motina ar kaip ji pamatė jo vaikystės nuotraukas, tačiau Džeiko tėvų susitaikymas buvo istorija, kuri teoriškai privalėjo turėti daugiau svarbos nei turėjo iš tikrųjų. Nors pripažįstu, kad vienoje vietoje matyti Katey Sagal ir Bradley Whitfordą buvo tikrai smagu.

Kitos istorijos, tuo tarpu, buvo ganėtinai stiprios. Boilo nusirengimas ir nuogumas yra tik Boilui tinkanti istorija, kurią serialas išnagrinėjo gerai ir neištempiant per daug laiko, kas B99 dažnai tampa rimta problema. Holto, Džinos ir nevykėlių bandymas pabėgti iš bunkerio buvo istorija, kuri drąsiai galėtų užimti visą seriją ir šiek tiek gailiuosi, kad ji buvo iššvaistyta kaip antraeilė siužeto linija, bet ji vis tiek buvo smagi. 7/10

The Grinder. 1 sezonas. 13 serija. Grinder v. Grinder
Populiaru skųstis, kad gerų serialų niekas nežiūri, bet kuo toliau, tuo labiau suprantu, kad „The Grinder“ - kenčiantis nuo itin žemų reitingų ir veikiausiai negrįšiantis antram sezonui - yra žiauriai specifinis serialas, ir jeigu jums nepatinka absurdiškas humoras ir serialo supratimas, koks tas humoras absurdiškas, jūs „The Grinder“ nežiūrėsit.

Ši serija man yra tarp labiausiai patikusių kol kas, labiausiai dėl to, kad ji turėjo tiek daug geriausių serialo savybių ir pati istorija buvo sukurta apie tai, kaip Deanas reaguoja į pagrindinę serialo istoriją (per daug apie šitą sakinį negalvokit). Jo ir Timothy Olyphanto konfliktas yra įdomus reiškinys, parodantis, kad Deanas gali būti pavydus ir ne visuomet laimintis žmogus, o į viso to centrą įmetus moterį viskas dar labiau susisuka.

Pati serija kartu gerai atrodo bendrame serialo kontekste, nes Deano supratimas, kad jis irgi turi padėti savo broliui, yra vieta, kurią „The Grinder“ turėjo išnagrinėti kiek anksčiau, tačiau smagu, kad jie tai vis tiek padarė (visai gali būti, kad scenaristai šią seriją paruošė kaip paskutiniąją - įprastai serialai yra užsakomi trylikai serijų su galimybe pratęsti juos dar devynioms, todėl „Grinder v. Grinder“ galėjo veikti kaip serialo finalas). Kartu buvo smagu pamatyti vienoje patalpoje susirinkusius visus pagrindinius veikėjus, kas įrodė, kad „The Grinder“ vis dar turi paprastų istorijų, kurių gali imtis, ir mane tai vis dar džiugina. 9/10

Savaitės serialas - The X-Files

Savaitės scena - The X-Files. Visas aiškinimas apie monstrų ir žmonių skirtumus

Savaitės citata - Brooklyn Nine-Nine

- Amy, I know you have a binder, but you don't know my mother like I do. She's too trusting for her own good. She's fallen for more Nigerian scams than Scully
- She's fallen for twenty Nigerian scams?!
- Twenty?! That's insane! No, she's fallen for two. Scully's fallen for twenty?!
O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

4 komentarai:

 1. Pamatęs, kad jau parašyta nauja telemano savaitė, puoliau skaityti, tačiau nustebino, kad neradau The 100 3 serijos apžvalgos...

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kol kas žiūrėjau tik pirmą šito sezono seriją, prie kitų dar neprisėdau. Gal pavyks šią savaitę.

   Panaikinti
 2. Įdomu, kad trečia X failų seriją vertini 10, nes trečiąja serija daug kas nusivylė. Man ji pasirodė nenuvilianti, kiek linksma, gaivalas tarp rimtų serijų. Viliuosi, kad serialas bus pratęstas dar vienam sezonui su daugiau serijų.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Aš kaip tik nemačiau nei vieno šita serija nusivylusio žmogaus, bet gal taip sutapo. O dėl daugiau serijų abejočiau, nes realios priežasties joms tiesiog nėra, nors šito sezono reitingai labai dideli, tai pinigai viską gali padaryti.

   Panaikinti