2016 m. vasario 20 d., šeštadienis

Telemano savaitė #112


Shameless. 6 sezonas. 6 serija. NSFW
„Shameless“ tapo vienu tų serialų, kurių gerumas yra atvirkščiai proporcingas laikui, kurį skiriu galvojimui apie jį (kitas geras to pavyzdys - „House of Cards“). Ta prasme, Fioną po dviejų dienų draugystės vedęs vyras vis dar ant jos pyksta ir negali jai už kažką atleisti, todėl ji negali atgauti savo namo? Esu tikras, kad scenaristai galėjo sugalvoti mažiau nesąmoningų situacijų.

Kitos siužeto linijos manęs irgi per daug nežavėjo. Lipo istorija yra gana keistoka, nors didžiuojuosi serialu, kuris realiai bando išnagrinėti tokios situacijos pasekmes, nes nuoširdžiai galvojau, kad Lipas su mokytoja tiesiog išsiskirs ir viskas tuo baigsis (nors patarėjas-alkoholikas yra vienas kvailesnių serialo sumanymų). Debė ir Frankas yra vienas mažiau tikėtų serialo suporavimų ir man ta istorija nekels rimtesnių jausmų tol, kol patikėsiu, kad serialas su ja išties eis iki galo, o ne sukurs jausmingą pokalbį, po kurio Debė apsispręs darytis abortą, nes sentimentalumą serialas mėgsta. Apie Ianą nepasakysiu nieko, nes jo pasakojimas buvo įdomus tik iki Mikio istorijos pabaigos.

Kaip bebūtų keista, įdomiausia šioje serijoje buvo Karlo siužeto linija, kuri gal baigėsi banaliai, tačiau smulkiais ir kruopščiais būdais parodė, kad jis nėra vien humorui skirta karikatūra. Net ir atimdamas vaikų daiktus jis jaučiasi blogai, o pamatęs nužudymą visiškai pasikeičia, nusprendžiantis gelbėti Fioną ir tiesiog nebesielgti kvailai. Turiu pripažinti, kad Niko istorijos pabaiga yra itin banali - aplinkoje nesusivokiantis žmogus padaro kažką blogo ir visi dėl jo jaučiasi blogai, - tačiau manyčiau, kad Karlo reakciją šitą vietą atperka.

Ir nors nieko nepažadu, gali būti, kad „Shameless“ serijų daugiau neapžvelgsiu. Šitas analizavimas verčia dar geriau suprasti serialo klaidas, o aš noriu juo dar kažkiek pasimėgauti, todėl kitą savaitę nepamatę recenzijos per daug nenustebkit. 7/10

Vinyl. 1 sezonas. 1 serija. Pilot
Nežinau, kiek žmonių supranta, kad jie šią savaitę iš niekur nieko gavo naują dviejų valandų trukmės Scorsese filmą. Pirmoji „Vinyl“ serija, režisuota garsiojo režisieriaus, trunka beveik dvi valandas ir atrodo kaip filmas. Filmas, kuris dar kartą išryškina, kaip stipriai skiriasi kinas ir televizija, nes Scorsese šiaip per dvi valandas parodytų milijoną dalykų, o čia pirma serija buvo gal net šiek tiek nuvilianti, nes realiai joje nieko neįvyko.

Taip, yra nužudymas, kurio istorija veikiausiai tęsis per visą pirmąjį sezoną ir kuris serialui suteiks įtampos, tiesiogiai nesusijusios su veikėjais ir muzikos industrija, net jeigu 70s muzikos verslas žada visai įdomių istorijų. Serialas dar aiškiai nėra atradęs savo ritmo - santykinai lėta serija, kurioje turbūt didžiausias smagumas yra įdomi Scorsese režisūra ir specialiai serialui sukurtos dainos (bei retkarčiais numetami garsių grupių pavadinimai), savarankiškai nelabai veikia, tačiau esu absoliučiai įsitikinęs, kad bent jau pirmąjį sezoną žiūrėsiu iki galo.

Viena problema, kurios bijau šiame seriale, gali būti ta pati, kuri kamavo ir „Boardwalk Empire“. Nesu pirmas tai sakantis žmogus, tačiau Nucky tame seriale buvo vienas iš mažiausiai įdomių veikėjų. Iš vienos serijos kažką spręsti yra sunku, bet ir Ray Romano, ir Olivia Wilde įkūnijami veikėjai (kurių vardus gal kada nors išmoksiu, nors Vikipedijoje tikrai netikrinsiu) pasirodė kur kas įdomesni nei Bobby Cannavale herojus. Tiesa, potencialo ir šiaip įdomių idėjų serialas turi, o 70s drabužiais apsirengę Wilde ir Cannavale atrodo stebuklingai, todėl serialui dar tikrai leisiu įsivažiuoti. 7/10

The X-Files. 10 sezonas. 5 serija. Babylon
Nesu matematikas, bet tikrai žinau, kad viena gera serija iš penkių nėra geras vidurkis. „The X-Files“ sugrįžimo laukiau tuo pačiu ir atsargiai, ir optimistiškai, ir galiausiai gavau tai, ko logiškai ir buvo galima tikėtis: tą patį pavadinimą, aktorius, šiek tiek nostalgijos ir senų frazių, kurie iš naujo tikrai nesudomina.

Šita serija buvo turbūt kvailiausia iš visų, vien dėl to, kad niekaip nesupratau, kas čia buvo rodoma. Net jeigu užtikrintai žinau, kad bet kokia serija, prasidedanti su musulmonų malda ir teroristiniu aktu, bus banali, šitų dalykų vis tiek nesitikėjau. Atskirai serijos dalys gal ir veikė: Duchovny apsinešusį Mulderį įkūnijo visai smagiai; paslaptingas sapnas turėjo įdomių vaizdinių; persiritimas prie ideologinių kalbų apie Dievą ir panašius dalykus be konteksto atrodytų padoriai.

Viską sudėjus, tiesa, yra gaunamas dalykas, kurio scenos viena su kita yra absoliučiai nesusijusios, neturinčios jokios logikos ir nesekančios savo istorijos. Šiemet kvailesnio ir labiau galvą krapštyti verčiančio dalyko televizijoje nemačiau, ir nemanau, kad net ir visus žanrus atstovaujančiam serialui tai gali skambėti kaip komplimentas. 5/10

11.22.63. 1 sezonas. 1 serija. The Rabbit Hole
Turiu pasakyti, kad Stepheno Kingo romaną skaičiau ir tai man buvo viena labiausiai patikusių Kingo knygų, net jeigu siužetą atsimenu tik minimaliai. Nuo pat tada, kai buvo paskelbta, kad pagal jį bus kuriamas serialas, nieko per daug rimto nesitikėjau, kadangi biudžeto čia reikia nemenko, o „Hulu“ dar nėra pagarsėjęs milijonų švaistymu.

Ir visgi dabar likau maloniai nustebęs. 80 minučių trunkanti pirma serija yra įdomi, gražiai paruošianti ateičiai, sugebanti sudominti ir tuo pačiu parodyti, kad serialas niekur neskubės bei galės sulėtėti. Jamesas Franco draminiame vaidmenyje atrodo stebėtinai gerai, nerodantis jokių stebuklų, bet tuo pačiu ir niekuo nenusidedantis, ko nesugeba daugelis aktorių, todėl jį galima pagirti vien už tai. Kingo romanas, kaip ir visos jo knygos, turėjo lengvesnį toną sumaišytą su rimtomis temomis, ir jeigu Franco susitvarko su rimtesnėmis dalimis, komedijos prasme jis tikrai jausis patogiai.

Kartu man visai patiko serialo neužsibuvimas prie laiko keliavimo aiškinimo: jis yra visiškai kvailas, kai dabartyje praeina vos dvi minutės, o į spintą nuėjęs žmogus 1960-aisiais gali praleisti kiek tik nori laiko, ir taip, jau matau, kaip žiovaujat. Serialas, tikiuosi, neužsižais su tuo, kad mes žinome, kaip viskas baigiasi tikrovėje (Kingas, kiek pamenu, be to lyg ir apsiėjo), ir net jeigu serijoje yra visokių kvailų pokalbių ir plakatų, keliavimas laiku yra priimamas ganėtinai rimtai ir įdomiai. Serialą neabejotinai žiūrėsiu ir toliau, nes man reikia patenkinti savo alkį vien istorija vežamiems serialams, kurių dabar televizijoje yra vis mažiau. 8/10

Better Call Saul. 2 sezonas. 1 serija. Switch
Turbūt blogiausia „Better Call Saul“ savybė yra tai, kad serialas nuolat kentės nuo palyginimų su „Breaking Bad“, net jeigu per pirmąjį sezoną jis meistriškai parodė, jog yra visiškai atskiras produktas ir su šiuo sezonu Gilliganas su kitais scenaristais tai ruošiasi dar labiau sutvirtinti. Nuolatiniai sugrįžimai prie besislepiančio Saulo ir veikėjų iš BB sugrąžinimas tam savarankiškumui nepadeda, bet serialas su jais vis tiek susitvarko nuostabiai.

Kalbant apie veikėjų sugrįžimus, jeigu nesupratote, tas žmogus, kurį apgaudinėjo Džimis su Kim, yra tas pats, kurio mašiną sudegino Waltas, ir čia jis telefonu kalba lygiai taip pat garsiai kaip ir BB, nors nei ten, nei čia jis niekuo nenusikalto ir jam pakenkė daug savų problemų turintys žmonės. Jo istorija taip pat pravertė dėl to, kad aiškiai parodė Kim ir Džimio santykius. Jiedu vienas su kitu atrodo itin gražiai ir smagiai, ir net jeigu tikiu, kad porą ištiks baisi nelaimė ar nesutarimai, kol kas dėl jų tikrai džiaugiuosi.

Maiko istorija taip pat nėra pamirštama, ir Jonathanas Banksas atrodo dar piktesnis, nes negavo savo Emmy apdovanojimo. Serialas sumaniai neužsibūna su Maiku ir daugiau laiko praleidžia su jo klientu, kuris atsisako Maiko paslaugų ir tą pačią dieną dėl to nukenčia. Jo istorija gal nėra tokia įdomi, kad išlaikytų mane susidomėjusį pusę serijos (net jeigu ji aiškiai parodo, kad tikrieji blogiukai yra tie, kurie yra aptekę pinigais ir perka per dideles mašinas, bei kad Maikas kaip apsauginis tikrai praverčia), nors tikiu, kad jį dar pamatysime. Vienaip ar kitaip, „Switch“ buvo turbūt dar lėtesnė serija nei bet kuri pirmo sezono valanda, kas jau atrodė neįmanomai, bet šitas serialas mane vis sugeba nustebinti. 9/10

American Crime Story. 1 sezonas. 3 serija. The Dream Team
„American Crime Story“ greitai tapo viena geriausių šio sezono naujienų vien dėl to, kaip gražiai yra pasakojama serialo istorija. Taip, scenaristai šiek tiek sukčiauja galėdami stipriai remtis tikrais įvykiais, tačiau daug filmų ir serialų suklumpa net tokiose vietose, todėl „American Crime Story“ yra tikra atgaiva.

Ši serija koncentruojasi į tai, kaip buvo renkami OJ Simpsono advokatai, ir man labiausiai patinkanti detalė čia yra tai, kad niekas per daug nekalba (išskyrus prokurorus) apie tai, kad Simpsonas tuos advokatus susirenka tik todėl, kad yra turtingas ir tiesiog gali. Jų pasirinkimai yra pagrindžiami emocine būsena, ar tai būtų dėl to, kad advokatas yra juodaodis, ar dėl to, kad vienas jų tiesiog nori rimtai patirti didžiausią teismą JAV istorijoje. Net jeigu Roberto ar paties Simpsono plėtojimui tai per daug nepadeda, serialas vietoje tikrai nestovi.

Kartu ši serija užgriebia rasizmo temą, kuri Simpsono teisme buvo viena pagrindinių, todėl per daug nenustebkit. Serialas ją kol kas kabina paviršutiniškai, tik ta prasme, kad potencialus rasizmas gali tapti geriausiu būdu Simpsonui išeiti į laisvę, ir vėlgi, serialo prasme tai yra visiškai logiška. Kitaip sakant, istorija kol kas yra plėtojama tikrai gerai ir įdomiai (išskyrus Kardashianų istoriją, dėl kurios noriu išsibadyti akis), ir panašu, kad šitas serialas visai gali rasti vietą mano šių metų tope. 8/10

Savaitės serialas - Better Call Saul

Savaitės scena - The X-Files. Mulderio haliucinacijos

Savaitės citata - 11.22.63. "Who makes up these rules?"

O kokius serialus šią savaitę žiūrėjote jūs?

1 komentaras: