Puslapiai

2016 m. rugsėjo 18 d., sekmadienis

2016 m. Emmy apdovanojimų prognozės

Rugsėjis vis dar yra skirtas priminti žmonėms, kiek daug serialų jie žiūri ir kiek mažai laiko lieka kitoms gyvenimo pramogoms, tokioms kaip maistas ar darbas. Tarsi to nebūtų gana, tie serialai vidury nakties Lietuvos laiku kartą per metus apdovanoja save, kad taip nuostabiai vagia laiką iš sunkiai dirbančių žmonių, kurie turėtų ieškoti savo paskirties žemėje, bet tik tada, kai pažiūrės dar vieną „Mr. Robot“ seriją.

Tradicijas žinot: apačioje yra visos svarbiausios šių metų „Emmy“ kategorijos su jose nominuotais serialais ar aktoriais. Juodu šriftu paryškinti tie nominantai, kurie turi didžiausius šansus laimėti, o pasvirusiu šriftu pateikti tie, už kuriuos sirgsiu pats. Kartais jie sutampa, ir tada šriftas gaunasi toks. Smagu, kad šiais metais tokių variantų yra kaip niekad daug.

Ceremonija, kurią ves Jimmy Kimmel, Lietuvos laiku per ABC kanalą bus rodoma 3:00 pirmadienio ryte. Mano Facebook puslapyje bus sukurtas atskiras postas, kuriame ceremonijos metu galėsit kalbėtis su bendraminčiais. Pats, tiesa, nepažadu, kad tame pokalbyje dalyvausiu.

Kaip ten bebūtų, gero skaitymo ir tegul laimi geriausi (arba „Game of Thrones“)!

Geriausia drama

Better Call Saul
The Americans
Game of Thrones
Downton Abbey
Homeland
House of Cards
Mr. Robot

Kai po dviejų metų pasibaigs „Game of Thrones“, visi supras, kad televizija tokio fenomeno nematė niekad ir neaišku, ar dar kada pamatys. Laikais, kuomet kiekvienas žmogus žiūri 20 serialų, susiskirstymas į savo kampelius yra niekur nematytas, ir vienintelis GoT sugeba į savo pusę palenkti visus. Serialą kritikuodavau neretai, bet po šių metų net ir man sunku jam kažką prikišti. Jau niekas nesiskųs, kai GoT laimės geriausios dramos titulą, nes būtent taip ir bus.

Pats sirgsiu už „The Americans“ - serialą, kurio tobulumą žmonės supras praėjus penkiems metams nuo jo pabaigos, ir dėl to jam bus dar geriau, nes visiems vienodai, kas laimėjo „Emmy“ 2000-aisiais, bet visi dabar žino, kas yra „Freaks and Geeks“. Ir tik primenu, kad tokių serialų kaip „Downton Abbey“, „House of Cards“ ir „Homeland“ šitoj kategorijoj neturėtų būti, bet jie čia bus iki gyvenimo pabaigos.

Geriausia komedija

black-ish
Modern Family
Silicon Valley
Master of None
Veep
Unbreakable Kimmy Schmidt
Transparent

Galima surašyti dar septynias komedijas, kurios būtų lygiavertės šitoms, ir niekas neprieštarautų. Komedijos yra konkurencingiausias šių dienų žanras, todėl tai, kad prieš „Veep“ nepašokinės niekas, reiškia daug. Šitas serialas savo humoro lygiu man primena pirmuosius „Simpsonų“ sezonus, kuriuos su neįtikėtinu preciziškumu rašė Harvardo moksliukai, ir tobulai suprato, kaip veikia humoras. „Veep neprašovė net ir išėjus Armando Iannucci, dėl ko serialas nusipelno dar didesnių pagyrų.

Tiesą sakant, jeigu ne „Modern Family“, džiaugčiausi bet kurio serialo pergale. Labiausiai, turbūt, dėl „black-ish“, bet šiaip „Transparent“ turi turbūt realiausią galimybę pastovėti prieš „Veep“ galią.

Geriausias aktorius (drama)

Kyle Chandler, Bloodline
Rami Malek, Mr. Robot
Matthew Rhys, The Americans
Kevin Spacey, House of Cards
Liev Schreiber, Ray Donovan
Bob Odenkirk, Better Call Saul

Už „The Americans“ sirgsiu visur, kur jie nominuoti, todėl nenustebkit. Matthew Rhys šiame sezone buvo nerealus, nes serialas pagaliau leido jam išleisti savo įtūžį ir jo asmeninės istorijos tapo dar galingesnės, ir jeigu jau anksčiau jis rodė aukščiausią klasę, šiemet pranoko pats save. Beveik neabejoju, tiesa, kad laimės Rami Malekas, ir tegul. Jo pasirodymas yra unikalus, televizijoje dar niekad nematytas, o žinant tai, kad „Mr. Robot“ kitose kategorijose apdovanojimų turbūt negaus, šitas jiems tikrai pravers. 

Geriausia aktorė (drama)

Taraji P. Henson, Empire
Claire Danes, Homeland
Viola Davis, How to Get Away With Murder
Robin Wright, House of Cards
Keri Russell, The Americans
Tatiana Maslany, Orphan Black

Žmonės sako, kad Robin Wright čia yra favoritė, ir nors jos pergalė tikrai yra tikėtina, einu prieš sistemą. Keri Russell „Emmy“ balsuotojams yra gerai pažįstama ir apdovanojimo ji nusipelnė jau seniai. Nors iš šitos kompanijos statulėlė neabejotinai turi keliauti Tatianai Maslany, taip nebus, o Russell šį sezoną savo seriale išdarinėjo visiškus stebuklus, kuomet ant jos pečių sugulė keturis sezonus statyta veikėjos istorija, ir panašu, kad ji yra realiausia pretendentė iš „The Americans“ komandos gauti bent kažką.

Geriausias antro plano aktorius (drama)

Jonathan Banks, Better Call Saul
Peter Dinklage, Game of Thrones
Kit Harington, Game of Thrones
Michael Kelly, House of Cards
Jon Voight, Ray Donovan
Ben Mendelsohn, Bloodline

Penkis sezonus Kitas Haringtonas buvo blogiausia ir nuobodžiausia „Game of Thrones“ dalis. Šiemet jis buvo susijęs su įdomiausiais serialo momentais ir už tai gaus apdovanojimą. Nepykstu, bet vis tiek keista, kad pasaulyje nėra teisybės.

Tikiuosi, kad balsai pasidalins tarp Haringtono ir Dinklage'o, ir dėl to laimės Jonathanas Banksas. Už likusį penketą jis yra aukštesnis visa galva (nors Mendelsohnas per porą mano matytų „Bloodline“ serijų irgi paliko didžiulį įspūdį).

Geriausia antro plano aktorė (drama)

Lena Headey, Game of Thrones
Emilia Clarke, Game of Thrones
Maggie Smith, Downton Abbey
Constance Zimmer, UnREAL
Maisie Williams, Game of Thrones
Maura Tierney, The Affair

Maggie Smith čia yra tas nuobodusis ir saugusis pasirinkimas, veiksiantis visose situacijose. „Downton Abbey“ esu ištvėręs gal pusę serijos, nors Smith yra pakankamai nuostabi, kad laimėtų visur ir viską. Pats balsuočiau už Lena Headey, nes jos vaidyba serialui reiškia kur kas daugiau nei kurios kitos aktorės. Ypač šiemet.

Geriausias aktorius (komedija)

William H. Macy, Shameless
Thomas Middleditch, Silicon Valley
Jeffrey Tambor, Transparent
Anthony Anderson, black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Will Forte, The Last Man on Earth

Nuostabus penketas, smagiai nusilenksiantis Jeffrey Tamborui. Ką tik baigiau žiūrėti antrąjį „Transparent“ sezoną ir prisiekiu, jis ten pateikia vieną tobuliausių pasirodymų, kokius esu matęs televizijoje. Laimėti čia gali bet kuris ir nebūčiau nusivylęs nei kiek, bet visi žino, kad Tamboras čia triumfuoti tiesiog privalo.

Geriausia aktorė (komedija)

Laurie Metcalf, Getting On
Tracee Ellis Ross, black-ish
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Amy Schumer, Inside Amy Schumer
Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt
Lily Tomlin, Grace and Frankie

Komentarų nereikia. Kol bus rodomas „Veep“, tol Julia Louis-Dreyfus bus garantuota ir verčiausia šitos kategorijos laimėtoja.

Geriausias antro plano aktorius (komedija)

Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine
Louie Anderson, Baskets
Ty Burell, Modern Family
Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt
Tony Hale, Veep
Matt Walsh, Veep
Keegan-Michael Key, Key & Peele

Dar viena nerealiai sunki kategorija, kurioje myliu visus aktorius (net ir Ty Burell). Braugheris savo rimtumu nurungia bet ką, Andersonas yra absurdiškumo viršūnė, Burgessas yra energingumo viršūnė, Walshas yra nepatogumo viršūnė, o Key įvairiapusiškumas nusipelno atskiros kategorijos. Hale'as, tiesa, iš visų jų yra subtiliausias ir be jo „Veep“ atrodytų visiškai kitaip, todėl sirgsiu už jį.

Geriausia antro plano aktorė (komedija)

Anna Chlumsky, Veep
Gaby Hoffmann, Transparent
Allison Janney, Mom
Judith Light, Transparent
Kate McKinnon, Saturday Night Live
Niecy Nash, Getting On

Buvau įsitikinęs, kad kaip Julia Louis-Dreyfus geriausios aktorės kategorijoje, taip Allison Janney čia nuolat bus neabejotina favoritė. Šiemet tuo kažkaip suabejojau, nes Kate McKinnon talentą pagaliau pamatė visas pasaulis. Jau ne kartą sakiau, kad už poros metų ji taps didžiausia komedijos žvaigžde Holivude, ir su šiuo apdovanojimu ji pradės savo dominavimą, kurio tikrai nusipelnė.

Geriausias mini serialas

Fargo
The Night Manager
The People v. O.J. Simpson: American Crime Story
American Crime
Roots

Praėjusių metų pabaigoje „Fargo“ lyginau su „Breaking Bad“ kaip serialą, kuris mane nustebino savo užkabinimu, kokybe, įtampa, stiliumi, vaidyba ir visu kuo. Sakiau, kad net negalvojau, jog kokį nors serialą galėjau pamilti taip, kaip tada pamilau „Fargo“.

Ir tada atėjo „American Crime Story“. Nepamenu, kada kiekvieną savaitė taip laukiau naujos serijos taip, kaip laukiau „American Crime Story“. Tai yra serialas, kurio istoriją ir siužetą žinojo visi, bet atsitraukti nuo jo nesugebėjo niekas. Jeigu tai nėra genialumo viršūnė, parodykit geriau.

Sirgsiu už „Fargo“, nes tas sezonas yra vienas tobuliausių pasiekimų televizijos istorijoje, nors esu įsitikinęs, kad „American Crime Story“ dominuos visose kategorijose ir tai darys visiškai pelnytai.
  

Geriausias aktorius (mini serialas arba filmas)

Benedict Cumberbatch, Sherlock
Tom Hiddleston, The Night Manager
Idris Elba, Luther
Bryan Cranston, All the Way
Cuba Gooding Jr, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story
Courtney B. Vance, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story

Kategorijoje, kurioje yra buvę Oskarų nominantai, didžiausios britų žvaigždės ir daugkartinis „Emmy“ laimėtojas juos visus nurungs žmogus, kuris kine ir televizijoje sukasi jau 30 metų ir savo šlovės sulaukė tik dabar. Courtney B. Vance pasirodymas tame seriale yra tour de force ir net nebandykit tam prieštarauti.

Geriausia aktorė (mini serialas arba filmas)

Felicity Huffman, American Crime
Audra McDonald, Lady Day at the Emerson‘s Bar and Grill
Lily Taylor, American Crime
Kerry Washington, Confirmation
Kirsten Dunst, Fargo
Sarah Paulson, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story

Dar viena visiškai aiški kategorija. Sarah Paulson „Emmy“ apdovanojimams buvo nominuota daug kartų (vien šiemet du kartus) ir pagaliau sulauks pripažinimo už vaidmenį, kuris yra kiekvienos aktorės svajonė.

Geriausias antro plano aktorius (mini serialas arba filmas)

Hugh Laurie, The Night Manager
Jesse Plemons, Fargo
Bokeem Woodbine, Fargo
Sterling K. Brown, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story
David Schwimmer, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story
John Travolta, The People v. O.J. Simpson: American Crime Story

Sakyčiau, kad čia yra vienintelė kategorija, kurios nelaimės „American Crime Story“, nors tik dėl to, kad tie trys aktoriai balsus pasidalins tarp savęs. Statyčiau už Hugh Laurie pergalę ir jis tame seriale buvo išties nuostabus - atviro blogiuko vaidmuo jam tinka. Pats norėčiau Bokeem Wodbine triumfo, nes subtilūs blogiukai man visad būna įdomūs, o šitas buvo tiesiog unikalus.

Jeigu laimės Travolta, per daug nenustebkit.

Geriausia antro plano aktorė (mini serialas arba filmas)

Olivia Colman, The Night Manager
Kathy Bates, American Horror Story
Regina King, American Crime
Melissa Leo, All the Way
Sarah Paulson, American Horror Story
Jean Smart, Fargo

Jean Smart pergalė yra labiausiai tikėtina dėl to, kad ji yra garsus vardas tarp pusiau garsių aktorių, nors sunku jos pasirodymui kokiu nors būdu prieštarauti. Tik jeigu būtumėte matę, ką išdarinėjo visiškai nėščia Olivia Colman, visus savo balsus duotumėte būtent jai.

Geriausias filmas

All the Way
Confirmation
Luther
Sherlock
A Very Murray Christmas

Visiškai nesu įsitikinęs „All the Way“ pergale, nes balsai gali eiti ir Šerlokui, ir Billui Murray. Tiesiog „All the Way“ yra labiausiai tradicinis HBO filmas su nuostabiu Bryano Cranstono pasirodymu, kas balsuotojams turėtų lipti. Man iš šitos kompanijos (nemačiau tik „Luther“) labiausiai patiko „Confirmation“, nes tas filmas savo ambicijomis buvo visiškai minimalus, nors nemanau, kad jis čia gali laimėti.

Geriausia pokalbių laida

The Late Late Show with James Corden
Comedians in Cars Getting Coffee
Jimmy Kimmel Live!
Real Time with Bill Maher
Last Week Tonight with John Oliver
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

Jeigu ne Fallonas ir Cordenas, su kitais kategorijos laimėtojais susitaikyčiau. Jimmy Kimmel apdovanojimo nusipelno seniai, nes iš tų tradicinių vakarinių laidų jis yra labiausiai netradicinis. Jerry Seinfeldo laida man yra tiesiog įdomi, nes mažai kas pasiekia tokį intymumą kaip du komikai, kalbantys apie sunkųjį komikų gyvenimą.

„Last Week Tonight“, tiesa, egzistuoja kitoje kategorijoje. Šita laida daro sunkų darbą ir daro jį neįtikėtinai gerai, kruopščiai išnagrinėdama sudėtingiausias temas taip, kaip niekas kitas. „The Daily Show“ čia dominavo daugiau nei dešimtmetį, bet dabar yra pats laikas pripažinti, kad Johnas Oliveris turi laimėti tol, kol bus eteryje.

Geriausia sketch laida

Inside Amy Schumer
Drunk History
Documentary Now!
Key & Peele
Portlandia
Saturday Night Live

Myliu visas šitas laidas, tačiau savo specifiškumu ir kruopštumu „Documentary Now!“ už konkurentus stovi visa galva aukščiau. Labiausiai tikėtina „Inside Amy Schumer“ ir „Key and Peele“ pergalė, nes pastaraisiais metais jie įsiveržė į meinstrymą. Statyčiau už pastaruosius.

Geriausias scenarijus (speciali laida)

Amy Shumer: Live at the Apollo
John Mulaney: The Comeback Kid
Patton Oswalt: Talking for Clapping
Tig Notaro: Boyish Girl Interrupted
Triumph‘s Election Special 2016

Vienintelis prie Louis CK nuostabumo šiame amžiuje priartėjęs komikas yra Johnas Mulaney. Jo valandą „The Comeback Kid“ jau mačiau tris kartus ir noriu pamatyti dar kartą, nes humoro lygis ten yra toks, kad negaliu atsistebėti. 

Mačiau visus penkis šios kategorijos nominantus ir visi jie nusipelno pagyrų (vis dar smagu, kad buvo nominuotas „Triumph's Election Special“). Labiausiai tikėtina, kad daugiausiai balsų teks Pattonui Oswaltui, kuris pastaraisiais mėnesiais išgyveno žiaurią tragediją ir labai tikiuosi, kad „Emmy“ balsuotojai supras, kiek daug jam reikštų tokia pergalė.

O už ką šiuose „Emmy“ apdovanojimuose sirgsite jūs?

1 komentaras:

  1. Šiais metai sirgsiu tik už Tatiana Maslany ir Sarah Paulson, ir visai nesvarbu kokiose kategorijose jos pretendavo, nors viena iš jų privalo laimėti.

    AtsakytiPanaikinti