Puslapiai

2017 m. sausio 8 d., sekmadienis

2017 m. Auksinių gaublių prognozės


Nors kasmet vis mažiau rūpinuosi tuo, kas laimi ir nelaimi įvairiose apdovanojimų ceremonijose, prognozių sudarinėjimas jau yra smagi tradicija, kurią nutraukti būtų nemandagu. Juolab kad kalba eina apie Auksinius gaublius, kurie yra labiausiai nenuspėjami apdovanojimai visame kino ir televizijos pasaulyje, todėl didelio spaudimo čia tiesiog nėra.

Kaip visada, naktį iš sekmadienio ir pirmadienio bandysiu aukoti miegą ir 3:00 Lietuvos laiku žiūrėti, iš ko nesugebės pasišaipyti Jimmy Fallonas (nebandykit gerti kaskart, kai bus paminėtas Donaldas Trumpas, nes neįpusėsit net pradinio monologo), ir tada gailėsiuosi, kad į ceremoniją dar kartą negrįžo Ricky Gervais. Ką padarysi, pasauly būna ir didesnių blogybių.

Jeigu pavyks, kažkokią diskusiją užkursiu ir savo Facebooko puslapyje.

Prognozių taisyklės paprastos: juodu šriftu pažymėti nominuotieji yra ryškiausi kiekvienos kategorijos favoritai remiantis įvairiais ekspertais, lažybomis ir panašiai; pasvirusiu šriftu pažymėti tie, už kuriuos sergu aš pats. Jiedu gali ir sutapti.

Tai va. Važiuojam.

KINAS

Geriausias filmas (drama)

Lion
Moonlight
Manchester by the Sea
Hacksaw Ridge
Hell or High Water

Tikėtina, kad didžiausia kova čia vyks tarp „Manchester by the Sea“ ir „Moonlight“, vadinamų didžiausias šio apdovanojimų sezono favoritais, kas turbūt reiškia, jog jie pasidalins balsus ir tragišku būdu laimės „Hacksaw Ridge“, kuris yra visai neblogas filmas, bet apdovanoti Gibsono negalima ir nereikia. Pats palaikysiu „Hell or High Water“, kuris yra vienintelis filmas iš šio penketo, apie kurį kalba per mažai žmonių, ir kuris nusipelno visų dėmesio. Ir spėsiu, kad laimės „Manchester by the Sea“, nors šitoje kategorijoje gali nutikti bet kas.

Geriausias filmas (komedija)

Deadpool
Florence Foster Jenkins
La La Land
20th Century Women
Sing Street

„La La Land“ yra neabejotinas ir mano, ir balsuotojų favoritas, todėl jo pergalė čia yra tikėtina. Jeigu laimėtų „Deadpool“ ar „Sing Street“, tai būtų netikėti ir malonūs siurprizai, nors šansų nedaug.

Geriausias režisierius

Tom Ford, Nocturnal Animals
Kenneth Lonergan, Manchester by the Sea
Barry Jenkins, Moonlight
Damien Chazelle, La La Land
Mel Gibson, Hacksaw Ridge

Visi režisieriai yra verti šito apdovanojimo, nors reikia tikėtis, kad pernelyg šiltai priimtas Gibsono sugrįžimas nebus per daug sėkmingas. Visi filmai yra vizualiai įdomūs ir nuostabūs, bet Chazelle išnaudoja visą apdovanojimų mėgstamą nostalgijos galią ir sukuria kažką neįtikėtinai ambicingo ir gražaus, kas nusipelno visų apdovanojimų.

Geriausias aktorius (drama)

Joel Edgerton, Loving
Casey Affleck, Manchester by the Sea
Andrew Lincoln, Hacksaw Ridge
Denzel Washington, Fences
Viggo Mortensen, Captain Fantastic

Aktorių kategorijose šiemet favoritai yra aiškūs visuose apdovanojimuose. Nors niekad negalima sumenkinti to, kaip Holivudas myli Denzelį, Afflecko pasirodymas yra giriamas jau maždaug metus ir iki pat Oskarų jo neturėtų sustabdyti niekas. Kadangi pats „Manchester by the Sea“ dar nemačiau, balsuočiau už Edgertoną, kadangi jo pasirodymas „Loving“ bet kokiais kitais metais būtų minimas kaip realus pretendentas į Oskarus.

Geriausia aktorė (drama)

Amy Adams, Arrival
Isabelle Huppert, Elle
Natalie Portman, Jackie
Jessica Chastain, Miss Sloane
Ruth Negga, Loving

Verkianti ir žymų žmogų vaidinanti Natalie Portman skamba kaip tobula kombinacija bet kokiam apdovanojimų sezonui, ir šis nėra išimtis. Visgi už Amy Adams balsuosiu visuose apdovanojimuose, kuriuose ji pasirodys, ypač už tokį subtilų vaidmenį kaip „Arrival“ atveju.

Geriausias aktorius (komedija)

Ryan Reynolds, Deadpool
Ryan Gosling, La La Land
Jonah Hill, War Dogs
Hugh Grant, Florence Foster Jenkins
Colin Farrell, The Lobster

Goslingas yra nenugalimas favoritas, kadangi jis priešų turbūt neturi, o visi, kurie matė „La La Land“, šitą filmą nori apipilti apdovanojimais. Pats norėčiau Reynoldso pergalės - labiau dėl to, kad Goslingas buvo nominuotas ne už „The Nice Guys“, bet ir šiaip Deadpoolas nebūtų padaręs tokio didelio įspūdžio žmonėms, jeigu jį būtų įkūnijęs kitas aktorius. Tuo tarpu Goslingas savo filmui nebuvo toks kertinis.

Dar nudžiugintų Farrello pergalė, nors nežinau, ar sutikčiau su tuo, kad „The Lobster“ yra komedija. Nebent labai, labai, labai juoda.

Geriausia aktorė (komedija)

Annette Bening, 20th Century Women
Lily Collins, Rules Don't Apply
Emma Stone, La La Land
Meryl Streep, Florence Foster Jenkins
Hailee Steinfeld, The Edge of Seventeen

Niekad nenuvertinkit Meryl Streep ir Annette Bening, kadangi Auksiniai gaubliai yra tokia vieta, kur žvaigždės gali būti apdovanojamos vien už praeities pasiekimus. Visgi Emma Stone yra natūrali favoritė, nes jos visapusiško pasirodymo „La La Land“ negalima žiūrėti be emocijų.

Geriausias antro plano aktorius

Mahershala Ali, Moonlight
Jeff Bridges, Hell or High Water
Dev Patel, Lion
Simon Helberg, Florence Foster Jenkins
Aaron Taylor-Johnson, Nocturnal Animals

Ali ir Patelio pasirodymų dar nemačiau, nors Ali jau seniai yra minimas kaip aiškiausias Oskarų favoritas, todėl jo pergalė čia netgi labai tikėtina. Helbergas ir Johnsonas buvo nominuoti labiau dėl gero marketingo nei stebuklingos vaidybos, o Bridge'as filme „Hell or High Water“ pasirodė netikėtai galingai, todėl palaikyčiau jį.

Geriausia antro plano aktorė

Naomie Harris, Moonlight
Nicole Kidman, Lion
Viola Davis, Fences
Michelle Williams, Manchester by the Sea
Octavia Spencer, Hidden Figures

„Fences“ yra aktoriams sukurtas filmas, o Davis yra jam tobulai tinkanti aktorė. Principe laimėti gali visas penketas ir iš jų visų mačiau tik minėtąją Davis, tik būtų sunku patikėti, kad pernai buvo daug aktorių, kurios pasirodė geriau nei ji.

Geriausias scenarijus

Tom Ford, Nocturnal Animals
Damien Chazelle, La La Land
Taylor Sheridan, Hell or High Water
Barry Jenkins, Moonlight
Kenneth Lonergan, Manchester by the Sea

„Hell or High Water“ yra poetiškas filmas ir savo pateikimu, ir savo dialogais, kuriame buvo aiškiai juntama scenarijaus galia. Iš visų šitų filmų, tiesa, mažiausiai tikėtina, kad laimės būtent Sheridanas. Didžiausia kova bus tarp „Manchester by the Sea“ ir „Moonlight“, nors manau, kad depresija garsėjantis „Manchester by the Sea“ šioje situacijoje turėtų laimėti.

Geriausia muzika

Moonlight
Lion
La La Land
Hidden Figures
Arrival

Iš pernai pasirodžiusių filmų mintinai visą soundtracką išmokau tik „Moana“ ir „La La Land“ atveju. „Moana“ čia nėra nominuotas ir neįsivaizduoju, kas šioje situacijoje gali realiai pasipriešinti „La La Land“ traukiniui (net jeigu to filmo plika muzika yra mažiau įsimintina nei atskiros jo dainos).

„Arrival“ pergalė atrodytų kaip vienintelė maloni alternatyva.

Geriausia daina

„Can't Stop the Feeling“ (Trolls)
„Faith“ (Sing)
„How Far I'll Go“ (Moana)
„City of Stars“ (La La Land)
„Gold“ (Gold)

Sunkus pasirinkimas. „Can't Stop the Feeling“ būtų nuobodžiausias laimėtojas, „City of Stars“ yra mažiausiai įsimintina (nors istorijos prasme svarbiausia) filmo daina, o „How Far I'll Go“ yra naujoji „Disney“ klasika, kurią parašė Lin-Manuel Miranda. Tikėtina, kad laimės „City of Stars“, nors labai tikiuosi, kad Miranda kuo greičiau laimės Oskarą ir šiaip visus įmanomus apdovanojimus, todėl palaikysiu jį.

Geriausias animacinis filmas

Moana
Zootopia
Sing
Kubo and the Two Strings
My Life as a Zucchini

Tikėtina, kad tai bus kova tarp „Disney“ filmų „Moana“ ir „Zootopia“, ir didesniu favoritu laikyčiau pastarąjį. Man pačiam „Moana“ tiesiog atrodo kaip labiau originalus „Disney“ projektas, į kurį žiūrėti dideliame ekrane pernai buvo smagiau nei bet ką kitą. „Kubo“ pergalė taip pat nudžiugintų.

Geriausias užsienio kalbos filmas

Divines (Prancūzija)
Elle (Prancūzija)
Toni Erdmann (Vokietija)
Neruda (Čilė)
The Salesman (Iranas/Prancūzija)

Su neamerikietiškais filmais dažniausiai visad atsilieku, todėl tiesiog žinokit, kad „Elle“ ir „Toni Erdmann“ yra laikomi favoritais, o pastarojo treileris man patiko labiau. Kaip visada, mano spėjimai yra pagrįsti aiškiais empiriniais tyrimais.

TELEVIZIJA

Geriausias serialas (drama)

Game of Thrones
This is Us
Westworld
Stranger Things
The Crown

„The Crown“ kol kas peržiūrėjau dvi serijas ir tas serialas yra viskas, ką mėgsta Auksiniai gaubliai - perspaustas britiškumas (a la „Downton Abbey“), didelis biudžetas ir stiprus pirmasis sezonas, todėl jis ne be reikalo laikomas favoritu („Game of Thrones“ atrodo kaip pernelyg tradicinis ir šansų neturintis favoritas apdovanojimuose, kurie visad verčiasi per galvą televizijos kategorijose padaryti vis didesnę nesąmonę). Kadangi „The Crown“ pirmojo sezono dar nepabaigiau, tebūnie sirgsiu už „Westworld“.

Geriausias serialas (komedija)

Veep
Transparent
Atlanta
Black-ish
Mozart in the Jungle

Visi laimėtojai šioje kategorijoje yra tikėtini (net ir porą gaublių jau laimėjęs „Mozart in the Jungle“, kurio ištvėriau apie pusę serijos). Kad ir kaip myliu „Atlanta“, geresnės komedijos nei „Veep“ televizijoje tiesiog nėra, todėl aiškesnės kategorijos kaip ir neturėtų būti. Visgi tikiu, kad „Atlanta“ bus dar vienas naujokų prakeiksmo serialas ir laimės visai pelnytą apdovanojimą, kurių „Veep“ ir šiaip turi užtektinai.

Geriausias mini serialas arba televizijos filmas

American Crime Story
The Dresser
The Night Manager
American Crime
The Night Of

Come on. Aiškesnio pasirinkimo šitoj ceremonijoj nėra (kas turbūt reiškia, jog šaunu pro šalį).

Geriausias aktorius (drama)

Bob Odenkirk, Better Call Saul
Liev Schreiber, Ray Donovan
Billy Bob Thornton, Goliath
Matthew Rhys, The Americans
Rami Malek, Mr. Robot

Auksiniai gaubliai yra pakankamai išprotėjusi ceremonija, kad išdrįstų apdovanoti Matthew Rhys. Visgi man atrodo, kad Malekas yra šitos kategorijos favoritas ir savotiškas underdogas, kurie apdovanojimų ceremonijose yra ypač mėgstami.

Geriausia aktorė (drama)

Claire Foy, The Crown
Caitriona Balfe, Outlander
Keri Russell, The Americans
Winona Ryder, Stranger Things
Evan Rachel Wood, Westworld

Net ir po poros „The Crown“ serijų suprantu, kad Foy artimiausiu metu ruošiasi dominuoti visuose apdovanojimuose. Vėlgi, norisi tikėti, kad balsuotojai pastebės Russell ar Wood, kurios savo serialams reiškia ne ką mažiau nei Foy.

Geriausias aktorius (komedija)

Nick Nolte, Graves
Donald Glover, Atlanta
Jeffrey Tambor, Transparent
Gael Garcia Bernal, Mozart in the Jungle
Anthony Anderson, Black-ish

Tikėjau, kad kol tęsis „Transparent“, tol Tamboras bus visų apdovanojimų favoritas. Dabar jau nesu toks tikras, nes Gloverio vaidyba, net jeigu ir nenuverčianti kalnų, yra nuostabi ir retai matoma komedijose, dėl ko tikiu, kad šiąnakt laimės būtent jis.

Geriausia aktorė (komedija)

Julia Louis-Dreyfus, Veep
Rachel Bloom, Crazy Ex-Girlfriend
Sarah Jessica Parker, Divorce
Tracee Ellis Ross, Black-ish
Gina Rodriguez, Jane the Virgin
Issa Rae, Insecure

Pernai ir užpernai šiose kategorijose, atitinkamai, laimėjo Bloom ir Rodriguez, todėl dabar belieka tik spėlioti. Tikėtina, kad bus apdovanota dar viena naujokė - Issa Rae, - o tikrajai laimėtojai Dreyfus teks tenkintis tik kasmetiniu „Emmy“ apdovanojimu.

Geriausias aktorius (mini serialas/TV filmas)

Bryan Cranston, All the Way
John Turturro, The Night Of
Riz Ahmed, The Night Of
Tom Hiddleston, The Night Manager
Courtney B. Vance, American Crime Story

Visi čia esantys pasirodymai man nuoširdžiai patiko, nors nei vienas jų nebuvo toks galingas kaip Courtney B. Vance'as. Šitas apdovanojimas yra jo.

Geriausia aktorė (mini serialas/TV filmas)

Felicity Huffman, American Crime
Sarah Paulson, American Crime Story
Riley Keough, The Girlfriend Experience
Charlotte Rampling, London Spy
Kerry Washington, Confirmation

Dar viena pernelyg aiški kategorija, kuriai besipriešinančių nėra ir negali būti.

Geriausias antro plano aktorius

Hugh Laurie, The Night Manager
John Lithgow, The Crown
Christian Slater, Mr. Robot
Sterling K. Brown, American Crime Story
John Travolta, American Crime Story

Čia nesu visiškai tikras. Manau, kad „American Crime Story“ turi nušluoti visus įmanomus apdovanojimus, nors visi kiti aktoriai yra išties garsūs ir savo rolėse pasirodė įtikinamai (na, jeigu neskaičiuosim Travoltos, kuris darė kažką, ko dar iki galo nesupratau). Brownas, manyčiau, vis tiek turėtų būti laikomas favoritu.

Geriausia antro plano aktorė

Lena Headey, Game of Thrones
Thandie Newton, Westworld
Olivia Colman, The Night Manager
Chrissy Metz, This is Us
Mandy Moore, This is Us

Jeigu laimės Headey, Newton ar Colman, būsiu visiškai laimingas („This is Us“ aktorės yra patenkinamos, nors su minėtuoju trejetu joms galynėtis nėra reikalo). Newton man šiemet paliko didžiausią įspūdį ir buvo neabejotinai stipriausia „Westworld“ dalis, nors visai norėtųsi, kad kas nors įvertintų, kaip įspūdingai pasirodė Colman, kuri „The Night Manager“ metu buvo tokia nėščia, kokia tik gali būti.

1 komentaras:

  1. Po septynerių metų santykių su Sara, ji atsiskyrė su manimi, aš padariau viską, kas įmanoma, kad atneštų ją atgal, bet viskas buvo veltui, aš norėjau jos atgal taip daug dėl to, kad myliu ją už ją, aš meldžiau jai viską Aš padariau pažadus, bet ji atsisakė. Aš paaiškinou savo problemą savo draugui ir jis pasiūlė, kad turėčiau kreiptis į meilės gydytoją, kuris galėtų man padėti sugrąžinti ją atgal, bet man buvo taip supratau apie šią idėją, neturėjau kito pasirinkimo, kaip jį išbandyti, aš nusiųsdavau meilės gydytoją ir jis man pasakė, kad nebuvo jokios problemos, kad viskas bus gerai, prieš tris dienas, mano meilužis sara grįš į mane po trijų dienų, kai jo žodžiai pasidarė, ir nenuostabu, antrąją dieną buvo maždaug 16 val. Mano svetimė sara man paskambino, aš buvau taip nustebęs, aš atsakiau į skambutį ir visa, ką ji sakė, buvo ta, kad jai atsiprašė viskas, kas atsitiko, kad ji nori grįžti pas mane, kad ji mane labai myli. Man buvo labai malonu, kad ji grįžo, tai mes vėl pradėjome gyventi draugiškai. Nuo to laiko aš pažadėjau, kad kas nors, su kuo žinau, kad turi santykių problemą, norėčiau padėti tokiam asmeniui, nurodydamas jį ar tik į tikrąjį meilės gydytoją, kuris man padėjo man savo problemą ir kuris skiriasi nuo visų ten Kiekvienam gali prireikti šio meilės gydytojo pagalbos, jo elektroninio pašto adresu: (dr.gokosspiritualcaster@gmail.com), kuris jį pakvietė į savo mobilųjį telefoną +2348056398964. galite jam išsiųsti el. laišką, jei jums reikia pagalbos savo santykiuose ar visko. Aš niekada negaliu sustabdyti pasisakydamas apie jį, susisiekite su juo dabar, kad išspręstumėte visą savo problemą.

    AtsakytiPanaikinti