Puslapiai

2017 m. kovo 23 d., ketvirtadienis

Serialo apžvalga. Review

Tai yra bendra serialo apžvalga. Ją saugu skaityti ir tiems, kurie nėra matę nei vienos „Review“ serijos.

Kritikų vieta kultūroje visad yra keista ir neapibrėžta. Žmonės, kurių darbas yra vertinti kitų (žymiai daugiau dirbančių ir dažniausiai talentingesnių) žmonių darbą neturint jokių apčiuopiamų kriterijų, neišvengiamai atsidurs nemalonioje pozicijoje. Geras kritikas sugebės išnagrinėti kūrinį taip, kad padės jį žiūrovui suprasti kur kas geriau, o kūrėjui parodys, ką jis galėtų padaryti kitaip. Nors galiausiai tai vis tiek nėra gyvybiškai svarbus dalykas – žmonės, ypač šiomis dienomis, nuomones gali susidaryti nesunkiai ir jomis dalintis geba dar lengviau, ir dalykų, kuriuos galėtų atlikti tik kritikai, yra vis mažiau.

Dėl keistos kritikų prigimties ir funkcijos šita profesija pernelyg lengvai pasiduoda satyrai. „Ratatouille“ yra geriausias to pavyzdys, beširdį kritiką paverčiantis filmo herojumi.

Ir visgi dar joks filmas ar serialas nėra padaręs to, ką daro „Review“.

Visų pirma – ir tai sakau ne pirmą kartą, - jeigu kada nors kursite filmą ar serialą, pasistenkit, kad jo pavadinimą įvedus į Google jį išmestų patį pirmą. Ieškoti (angliškų) „Review“ interviu ar recenzijų yra panašiai kaip atsidurti blogai parašytame „Family Guy“ bajeryje, iš kurio norisi ištrūkti kuo greičiau.

Bet tai sakau tik dėl to, jog tai yra vienintelis blogas „Review“ aspektas.


„Comedy Central“ kanale rodomas serialas, kurį rašo ir pagrindinį veikėją Forestą vaidina komikas Andy Daly, yra serialas seriale. Forestas yra kritikas, vedantis laidą „Review“. Per vieną „Review“ seriją jis apžvelgia (dažniausiai) tris dalykus ir duoda jiems įvertinimus penkių žvaigždučių skalėje.

Atrodo kaip įprasta įvairius produktus apžvelgianti laida. Tik ji yra ne apie produktus, o, kaip kiekvienos serijos pradžioje jums praneš Forestas, apie gyvenimą.

Jeigu trumpai, Forestas apžvelgia tokius dalykus, kurių nenorėtumėte patirti patys ir kurių nenori patirti žmonės, į „Review“ siunčiantys būsimų apžvalgų temas (vos kelias sekundes trunkantys intarpai, per kuriuos yra parodoma, kokia auditorija siunčia klausimus Forestui, yra vienas iš daugelio pavyzdžių, koks smulkmeniškas yra serialo humoras).

Tai, realiai, gali būti bet kas, susiję su bet kokiu potyriu. Rasizmas. Priklausomybė. 15 blynų suvalgymas. Laimė. Pasiplaukiojimas valtimi. 30 blynų suvalgymas. Kito žmogaus norų išpildymas.

Pačios iš savęs apžvalgos yra nesąžiningai juokingos, parodančios, kiek daug Andy Daly su savo scenaristų komanda sugeba išspausti iš eilinių temų. Atrodytų, kad 15 blynų valgymas yra kvailiausias sumanymas tol, kol to nepamatai savo akimis ir kol Forestas viso to nepaverčia egzistenciniu išbandymu vien tam, kad galėtų įvertinti potyrį penkių žvaigždučių skalėje.

Matyti, kaip jis tvarkosi su tai potyriais, kuriems ryžtųsi ne kiekvienas – tarkim, su jau minėtais rasizmu ar priklausomybe, - yra dar smagiau. Nekompetetingasis Forestas viską patiria pats ir svarbiau už viską gyvenime jam yra tai, kad jis tinkamai sukurtų savo laidą.

Tačiau tai yra tradicinės komedijos elementai, kurių pačių savaime užtektų tam, kad laida būtų nuostabi ir kad du jos sezonus galima būtų peržiūrėti per savaitgalį ir iškart norėti peržiūrėti antrą kartą. Visgi tai, kad tų apžvalgų centre atsiduria Forestas, yra pagrindinė priežastis, dėl ko „Review“ galima drąsiai įvardinti vienu geriausių dabar rodomų serialų.

Net jeigu Forestą pažinsite pakankamai greitai, noriu, kad apie jį žinotumėte kelis dalykus. Jis yra pasiryžęs viskam, apžvalgų atlikimas jam yra šventas reikalas ir jam nelabai rūpi, ką reikia dėl jų padaryti.

Neabejotinai geriausia „Review“ dalis yra tai, kad laidos kūrimas tiesiogiai atsiliepia Foresto gyvenimui. Laida pakenkia jo santuokai ir santykiams su sūnumi, ji patikrina jo psichikos ribas ir net negaliu suskaičiuoti, kiek kartų Forestas susižeidė dėl savo užsispyrimo.

Kvailo atkaklumo, naivumo ir trumparegiškumo vedamas Forestas, kurį gali suvaidinti tik fizinės komedijos genijus Andy Daly, tampa vienu geriausiai išplėtotų veikėjų šio laikmečio televizijoje. Nors „Review“ yra komedija, į viską žiūrinti per humoro prizmę, kartais sunku patikėti, į kokius tamsius pakampius nusileidžia serialo scenaristai, absoliučiai kiekviename žingsnyje metantys kalną kliūčių į Forestą, kuris savo kvailo užsispyrimo dėka su kiekviena jų susiduria ir, suteikdamas žiūrovams daug džiaugsmo, dėl to smarkiai nukenčia.

Labiau cinizmo pripildytas serialas yra nebent „Veep“, tik skirtumas tarp šių dviejų serialų tas, kad Forestas yra vienintelis pozityviai mąstantis žmogus cinikų pasaulyje. Kartais jaučiuosi blogai juokdamasis iš jo nuotykių, bet kai juokiesi, blogai jaustis yra sunku.

Serialo smulkmeniškumas yra tiesiog pavydėtinas, pridedantis prie komedijos dar du lygius. Nuo mažiausių veikėjų reakcijų iki trečiaeilių veikėjų sugrįžimo iki Foresto asistentės (Megan Stevenson), kurią įsimylėsite iš karto, pasyviai agresyvaus stūmimo ant Foresto, viskas čia veikia pavydėtinai gerai ir sklandžiai, dėl ko kuo toliau, tuo labiau galvoju, kiek laiko reikia skirti sukurti tokį apgalvotą produktą.

Kai pamatysite bent porą „Review“ serijų, suprasite, kad serialas, kaip ir Forestas, niekada nesirenka lengviausio kelio. Tai laisvai galėjo būti dar vienas sketch serialas, suskaldytas į tris septynių minučių trukmės scenas, kurias būtų galima patogiai įdėti į YouTube ir iš to pelnytis. Nuspręsti sukurti tokią paprastą ir efektyvią idėją turintį serialą, kuriame kad ir ką darytų pagrindinis veikėjas, viskas jo gyvenime vyks priešingai jo norams, yra tokia geniali mintis, kad nelabai supranti, kodėl ji nebuvo išnaudota anksčiau (na, nebent Australijoje, iš kur ir buvo pasiskolinta serialo idėja). Ir net jeigu „Review“ žiūri tik kokie penki žmonės, negaliu atsidžiaugti, kad kažkas tą idėją galiausiai vis tiek įgyvendino, suteikdami geriausias įmanomas bemieges naktis.

O ką apie šį serialą manote jūs?

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą