Puslapiai

2017 m. balandžio 9 d., sekmadienis

Kava ir pyragai


Kai gegužės 21 dieną pasirodys pirmoji naujo „Twin Peaks“ sezono serija, tai bus pirmasis vaidybinis Davido Lyncho projektas po 15 metų pertraukos. Kad nepasirodytų per mažai, jis režisuos ir visas 18 naujųjų serijų.

Aš pats nuo rašymo pastaruoju metu atitrūkau labiau nei būčiau norėjęs ir suprantu, kad man tai į gerą neišėjo. Todėl galvodamas, kad Lynchas turi kažkokią paslaptį ir kad yra priežastis, dėl ko jis po tokios ilgos pertraukos nusprendė pasinerti į tokį kūrybinį maratoną, aš pabandysiu kažką panašaus: iki naujo „Twin Peaks“ sezono pradžios apžvelgsiu kiekvieną originaliojo serialo seriją beigi vieną vienintelį filmą.

(Ar aš ką tik palyginau save su vienu didžiausių kino kūrėjų istorijoje? Geras klausimas.)

„Twin Peaks“ vienokiu ar kitokiu atveju prieš naująsias serijas peržiūrėti reikia, nes unikalumo prasme jam lygių nėra. Sunku sakyti, kad originalusis serialas pakeitė televiziją – jis buvo vienintelis toks ir net jeigu kažkas bandė jį kopijuoti, viskas pasibaigdavo arba nesėkme, arba kūriniu, kuris į Lyncho ir Marko Frosto projektą nebuvo panašus nei iš tolo. Televizijoje buvo tik vienas tvinpyksas ir su tuo visi jau susitaikė. Jūs tik pagalvokit: koks serialas pažadėjo grįžti po 25 metų pertraukos ir, žinot, grįžo? Tai va.

Tikiuosi, kad rašymas apie „Twin Peaks“, kaip kad dariau su „Dingusiais“, „Breaking Bad“ ir „Sopranais“, man pačiam suteiks geresnį serialo supratimą ir paaiškins, kokiu būdu tas keistas kūrinys yra toks įtraukiantis ir sukeliantis visus įmanomus fizinius, psichologinius ir tarpinius jausmus. Kūrinių analizavimas kartais atrodo kaip pavojingas dalykas, kai rizikuoji sugriauti magiją, tačiau dar nesu matęs gero serialo ar filmo, apie kurį bandydamas daugiau galvoti sugebėjau sugadinti savo potyrį. Dažniausiai tas potyris tampa dar smagesnis ir gilesnis, ir net neabejoju, kad „Twin Peaks“ atveju būtent taip ir bus.

Tikiuosi, kad kaip ir ankstesnių serialų atvejų, taip ir šįkart prie manęs prisijungsit ir jūs, nesvarbu, matėt „Twin Peaks“ ar ne. Šito serialo niekad nebus per daug.

Apžvalgose kalbėsiu tik apie tai, kas vyksta dabar ir vyko praeityje; į ateitį nežiūrėsiu ir dėl saugumo, ir dėl to, kad patį serialą nuo pradžios iki pabaigos mačiau prieš kurį laiką ir kai kurių detalių net norėdamas neatsiminčiau. Tikėtina, kad ir man pačiam ne vienas dalykas bus visiškai naujas.

Tvarkaraštis kol kas skamba paprastai, nors baimę kelia: penkios serijos per savaitę, nuo pirmadienio iki penktadienio. Tikslaus laiko nepasakysiu, nes maža ką. Jeigu viskas pagal planą, apžvalgos turėtų baigtis likus dienai ar dviems iki naujojo sezono premjeros. Būtų kaip tik.


Tai va. Užsikaiskit kavos, pasiimkit pyrago ir nuo rytojaus važiuojam į tą stebuklingąjį miestą.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą