Puslapiai

2017 m. gegužės 12 d., penktadienis

Twin Peaks. Antras sezonas. Wounds and Scars

Šioje apžvalgoje yra atskleidžiamos svarbiausios pavadinime pateiktos „Twin Peaks“ serijos detalės ir aptariami iki šių serijų įvykę įvykiai. Apžvalgoje nėra kalbama apie įvykius, kurie seriale dar įvyks, taip užtikrinant „Twin Peaks“ dar nemačiusių žmonių saugumą ir apžvalgų objektyvumą.

Šiandien smegenys neveikia, laikas spaudžia, serija yra chaotiška, tai apžvalgą sutrumpinsiu ir suskaldysiu, nes kažkaip verstis reikia.

  • Kaip matėm Kūperio atveju, kuomet jis tobulai pažinojo kiekvieną Vindomo ėjimą, taip ir Vindomas šįkart iškart supranta, jog Kūperis iš kažko gauna pagalbą, kas yra gražus serialo parodymas, dar labiau pagilinantis jųdviejų dvikovą.
  • Šachmatų žaidimas šįkart įgauna jau visai kitokį atspalvį. Pytas pagaliau supranta, jog jo ėjimai gali kainuoti žmonių gyvybes, o Vindomas lenda stipriai per arti savo (potencialių) aukų eidamas į Donos namus ir iš toli žiūrėdamas į Šelę. Jo ėjimas prie merginų turėtų būti susijęs su Kūperio gaudymu, nes viskas, ką jis daro, yra susiję su Kūperio gaudymu, tačiau kol kas Kūperis iš šio trejeto yra rimčiau susibendravęs tik su Audrey, todėl ėjimas prie dviejų su juo nelabai susijusių moterų yra šiek tiek keistas. Nors kaip matom šitoje serijoje, Kūperis yra laimingas galėdamas susipažinti su jaunąja Normos sese Annie, kas gal ir reiškia Kūperio jautrumą visoms jaunoms moterims, kas tuo pačiu reiškia dar gilesnį lindimą į nelabai malonią teritoriją, ypač po Kūperio svajų apie Lorą ir Audrey.
  • Trumenas kenčia nuo žiauraus gedulo, kone pasirengęs nušauti save ar kažką kitą. Gedėjimas yra gal visai ir natūralus, net jeigu ir per greitas, nors dabar bent jau aišku, kas lemia Trumeno ramumą: Michaelas Ontkeanas, kad ir kaip jį mylėčiau, pikto žmogaus tiesiog negali vaidinti, dėl ko Trumenas visąlaik yra toks nuoširdus ir nuostabus. Kūperis jį galiausiai išgelbėja apkabindamas ir parodydamas meilę beigi dar labiau paskatindamas jųdviejų fanfiction, kurio, tikiu, internete yra į valias.
  • Benas bando įtikinti Catherine, kad yra pasikeitęs ir dabar kovoja už gėrį, kuo ji aiškiai netiki ir negaliu pasakyti, kad tikiu ir aš. Kai žmogus tokį ilgą laiką daro tiek baisybių ir nusikaltimų, staigiai pasikeitusiu žmogumi tikėti turbūt neverta.
  • Kad ir kas slypėtų Beno viduje, akivaizdu, kad jis geriečio rolę bando įrodyti visu kuo. Labdaringas vakaras, kurio metu Benas siekia surinkti pinigus, yra dar vienas serialo pademonstravimas, kas jis gali laisvai gali tapti aukščiausio lygio komedija. Nuo madų šou, kuriame madas demonstruoja Liusė ir Endis, o pačios mados yra kiek įmanoma nykios, iki nevėkšlos gamtosaugininko ir žebenkšties pristatymo. Ta scena yra tobulas pavyzdys, kaip tragedija gali sukurti komediją, kai nuo Diko kovos su žebenkštim viskas pereina į absurdišką chaosą, o gyvūno bijantys ir į visas puses lakstantys turtuoliai yra nuostabus derinys.
  • Nadinos ir Edo istorija toliau yra tęsiama ganėtinai keistai, nors ir įtikinamai. Nadina ir toliau nesugeba priimti tiesos ir nesupranta, kad ji yra susituokusi su Edu (ir šiaip kad jai nėra septyniolika metų). Įdomiausia jos istorijoje dabar yra tai, kad ji jau nebeišsigalvoja savo santykių su Maiku, o jiedu išties draugauja ir slepiasi viešbutyje (kur Maikas sutinka savo klasiokes, aprengtas turbūt kvailiausiu mano matytu būdu – taip, kaip suaugusieji visad galvoja, kad rengiasi paaugliai).
  • Į miestą atvyksta keista Ekarto asistentė, duodanti kažkokią dovaną Catherine ir einanti miegoti su Trumenu. Neklauskit, aš pats nežinau.
  • Majoras, Log Lady ir Kūperis susirenka padiskutuoti apie tai, kas sieja juos visus tris. Pasirodo, kad kažkokie ženklai ir garsai. Nenustebkit, kad trys keisčiausi serialo veikėjai per porą minučių neranda jokių konkrečių atsakymų į abstrakčius klausimus.
  • Džekas ir Audrey sėkmingai pakeičia Doną ir Džeimsą kaip banaliausia serialo pora. Jų romantinė istorija yra greita, niekuo nepagrįsta (net ir veikėjais; Audrey ilgai aiškino, kad jai patinka tik vyresni vyrai, o Džekas nėra tiek ir vyresnis) ir pilna banalių ir abstrakčių žodžių. Kitaip sakant, Džeimso istorija mus persekios dar ilgai.


Tai va. Gero savaitgalio.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą